Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti +Kombetar

Total: 316
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.670Z

Kosove, instituti i shendetesise ne gadishmeri

Instituti Kombetar i Shendetesise Publike po monitoron me vemendje situaten epidemiologjike ne Kosove. Ne nje deklarate publike, ky institut thekson se vemendja eshte shtuar gjate muajit te fundit per shkak te fluksit te madh te hyrjes se kosovareve qe jetojne dhe punojne ne shtetet te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.031Z

Biblioteka kombetare dhe Instituti Italian i Kultures

Per here te pare nje dite vetem per te ne Tirane. Artisti Pier Paolo Pasolini (1922-1975) do te perkujtohet me 29 prill me nje sere aktivitetesh te organizuara nga Instituti italian i Kultures, ne bashkepunim me Biblioteken Kombetare dhe Teatrin Kombetar. "Pier Paolo Pasolini, poeti i hirit" eshte k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.857Z

Durres Instituti i Monumenteve bllokon truallin e myslimaneve

Instituti i Monumenteve ka bllokuar punimet per nje qender biznesi ku aksioner eshte KMSH per shkak te disa objekteve te rralla arkeologjike qe dolen gjate hapjes se themeleve nga firma ndertuese Prej 12 muajsh trualli qe ndodhet ne qender te Durresit ka mbetur i bllokuar nga In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.647Z

Luan Malltezi Do kthejme socializmin ne Muzeun Kombetar

Drejtori i MHK-se historiani Luan Malltezi ben nje panorame te punes aktuale per rikonceptimin e Muzeut Kombetar. Sipas tij jane nje sere problemesh qe pengojne procesin perfshire ketu edhe fondet e medha. Sipas Malltezit pervec pavijonit te etnografise dhe gjenocidit eshte ngritur nje grup pune

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.854Z

Vizita e Papes kthen ne identitet Muzeun Kombetar

e Premte 22 Gusht 20141234 pm Ne ambientet e MHK takimet me kreret e shtetitbrbrMe 44 milione leke po rregullohen fasadat oborri po shtohen kamerat e sigurisebrbrU desh qe te vinte Papa ne Tirane qe shteti te zgjidhte qesen per t8217i dhene nje boje per te nderruar ca pllaka e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.861Z

Krijohet instituti i hapesires per kerkime bio-mjekesore

  Krijohet instituti i hapesires per kerkime bio-mjekesoreAgjencia amerikane e hapesires Nasa eshte duke planifikuar nje mision ne Mars per te matur qendresen e njeriut jashte gravitetit te tokes jashte atmosferes dhe fushes gjeomagnetike te saj. Jo larg nga Qendra Hapsinore Johnson ne Ho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.777Z

Festivali Kombetar Folklorik i Gjirokastres shperndan cmimet ne Shqiperi Maqedoni dhe Malin e Zi

Transmetuar me 19052015 - 0118 PUBLICITET Nga Edison Kurani IBNAbr br Ka perfunduar Festivali Kombetar Folklorik ArgjiroFestON 2015 i cili u zhvillua nje jave ne kalane e Argjiros ne Gjirokasterbr br Ne kete eveniment te muzikes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama