Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti +Meteorologjik

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] instituti / docs[0] 14455 / hits[0] 19109 / keyword[1] meteorologjik / docs[1] 594 / hits[1] 711 /
Alarm për Arktikun, temperaturat e ajrit 20 gradë mbi mesataren
  • 2016-11-24

Alarm për Arktikun, temperaturat e ajrit 20 gradë mbi mesataren

Dy institute kërkimi, sinjalizojnë që ngrohja globale i ka bërë më të ngrohta ujërat e Veriut të planetit Temperatura e ajrit në Arktik, gjatë muajve tetor dhe nëntor ka qenë 20 gradë celsius më e lartë se mesatarja. Alarmi është ngritur nga dy institute kërkimore, Rutgers Univers

No Pic available
  • 2016-11-07

Sot dhe nesër reshje të dendura shiu, minimizoni lëvizjet, kujdes fëmijët

Ashtu siç edhe ishte parashikuar e hëna e kësaj jave ka nisur me reshje shiu. Instituti meterologjik ka parashikuar që dita e sotme dhe nesër (7-8 nëntor) moti do të jetë me reshje të dendura shiu, duke sjellë edhe përmbytje në disa zona. Nëpërmjet një njoftimi për shtyp ditën e dj

No Pic available
  • 2016-09-07

Rama: Do rindërtojmë Teatrin Kombëtar (dhe deklarata e pazakontë e Robert Ndrenikës)

Kryeministri i vendit Edi Rama teksa ka folur sot në aktivitetin për ndërtimin e Qendrës Multifunksionale Teatrale, nga ish-Instituti Meteorologjik i është rikthyer projektit të shumë viteve më parë, ku ka thënë se qeveria do të rindërtojmë Teatrin Kombëtar. Sipas Ramës kjo do të a

No Pic available
  • 2016-06-13

Parashikimi: Po vjen vala e të nxehtit

Shira të shumtë kanë përfshirë vendit gjatë orëve të fundit, por situata pritet të përmirësohet në orët në vazhdim deri të mërkurën. Sipas parashikimit të motit nga Instituti Meteorologjik, Metoalb, duke nisur nga e mërkura, temperaturat e larta do të përfshijnë vendin, duke sh

No Pic available
  • 2016-05-15

Edhe sa do të zgjasin reshjet e shiut?

Reshjet e rëna gjatë ditëve të fundit, duket se do të na shoqërojnë edhe gjatë ditëve në vijim. Të paktën këtë parashikon Instituti Meteorologjik, sipas të cilit, edhe gjysma e dytë e muajit maj do të shoqërohet me reshje shiu. Parashikimi nga METEOALB: Tendencat për pjesën e dyt

Java e ardhshme, mot me vranësira
  • 2016-03-13

Java e ardhshme, mot me vranësira

Në pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Temperaturat minimale do të shënojnë nga -1 deri në 2 gradë, derisa maksimalet nga 8 deri në 11 gradë celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, transmeton KosovaPress. Gjatë pesë ditë

No Pic available
  • 2016-03-06

Mali i Zi paralajmëron përmbytje

Reshje të dendura shiu dhe rrezik për përmbytje të zonës jugore dhe jug-perëndimore, parashikon Mali i Zi gjatë 24 orëve të fundit. Shërbimi Meteorologjik në shtetit fqinj parashikon që kryesisht zona përreth liqenit të Shkodrës dhe gjithë bregdeti i Malit të Zi, paraqiten në hart