Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.558Z

Itali, themelohet Instituti "Pjeter Bogdani"

Eshte themeluar Instituti Humanistik "Pjeter Bogdani" ne Rome. Ky institut eshte themeluar me iniciativen e ambasadorit te deritashem Kosoves ne Itali, Albert Prenkaj, dhe me perkrahjen e Ambasadorit te Shqiperise, Llesh Kola. Kryetar i institutit Humanistik "Pjeter Bogdani" u zgjodh Edmon Cali, lek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.332Z

Krimet e komunizmit, ngrihet instituti

Instituti për Studimin e Krimeve të Komunizmit pritet të ngrihet së shpejti. Në Kuvend kanë mbërritur emrat e parë të bordit të këtij instituti. Kështu sipas ligjit, ky institut do të ketë 7 anëtarë që propozohen nga institucionet të ndryshme si dhe nga shoqëria civile. Në Kuvend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.670Z

Kosove, instituti i shendetesise ne gadishmeri

Instituti Kombetar i Shendetesise Publike po monitoron me vemendje situaten epidemiologjike ne Kosove. Ne nje deklarate publike, ky institut thekson se vemendja eshte shtuar gjate muajit te fundit per shkak te fluksit te madh te hyrjes se kosovareve qe jetojne dhe punojne ne shtetet te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.720Z

Kur instituti statistikavekontrollohet nga qeveria

Imagjinoni nje bote pa statistika. Qeverite do zhyteshin ne erresire investitoret do harxhonin parate e tyre dhe elektoratet do te duhet te besonin fjalet e politikaneve nis artikulli i Economist mbi perjashtimin nga publikimet e saj te institutit se statistikave te Argjentines te kontrolluar nga qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.292Z

Instituti i të Përndjekurve në varësi të Nishanit

28/04/2010 Ndryshimi i ligjit Instituti i Integrimit të të Përndjekurve nuk do të funksionojë më pranë Këshillit të Ministrave si një organizëm shtetëror më vete, por do të jetë një institucion në varësi të Ministrisë së Drejtësisë. Në këtë mënyrë edhe kreu i tij do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.363Z

Instituti i Ndërtimit, akreditim për laboratorët

Tiranë, 19 mars, NOA - Instituti i Ndërtimit dha sot certifikatat e akreditimit për të gjithë laboratorët e saj nga Drejtoria e Akreditimit. Marrja e certifikatës, nënkupton përfundimin e një sërë kuafikimesh të personelit, në lidhje me studimin e qëndrueshmërisë së objekteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.258Z

Vidhet natën instituti biblik

Vidhen zyrat e Institutit Biblik Shqiptar në Durrës. Lajmi është konfirmuar nga zyrtarët e policisë të Durrësit, të cilët kanë konstatuar se autorët kanë hyrë në ambientet e brendshme të këtyre zyrave nëpërmjet dritares. Ata kanë shqyer skarën e hekurt të dritares dhe më pas j

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama