Rezultate te kerkimit per termin: +Institutit +Izraelit

Meta: total 94 / total_found 94 / time 0.000 / keyword[0] institutit / docs[0] 14570 / hits[0] 18579 / keyword[1] izraelit / docs[1] 9990 / hits[1] 23917 /
Përsëri mbi Koletën dhe dashuritë e saj
  • 2017-03-22

Përsëri mbi Koletën dhe dashuritë e saj

Luan Rama «Koleta dhe miket e saj» (Colette et les siens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze Dominique Bona. Në fakt, Koleta ska rreshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumi

No Pic available
  • 2016-10-16

Këshillat e një Nobelisti për Shqipërinë

Profesori Dan Shechtman, lektor pranë Institutit Teknologjik të Izraelit dhe fitues i çmimit Nobel në Kimi në 2011 jep dy këshilla se mund të ndryshojë Shqipëria. Ai thotë se kriteri i parë është lufta kundër korrupsionit, ndërsa objektivi i dytë është një sistem i mirë arsimor i

Krasniqi fton bizneset izraelite të investojnë në Kosovë në sektorin e bujqësisë
  • 2016-09-09

Krasniqi fton bizneset izraelite të investojnë në Kosovë në sektorin e bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga deputeti Besim Beqaj, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Izrael me ftesë të Institutit Izraelit për Eksport dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar (IIEBN). Në këtë vizitë dy ditore ai ka takuar drejtuesit

Sistem i ndërlidhur i qendrave të dijes
  • 2016-09-02

Sistem i ndërlidhur i qendrave të dijes

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Samitin e 11-të mbarëkombëtar të Institutit Alb-Shkenca: Me lejen tuaj, nuk po i jap vetes rëndësi më shumë seç më takon në këtë takim, duke dalë në podium, thjesht po them disa fjalë, pa pretenduar të jap orientime dhe direktiva në një mjedis

Skalioni i dytë i ISIS: Luftëtarët virtualë e ujqërit e vetmuar
  • 2016-01-09

Skalioni i dytë i ISIS: Luftëtarët virtualë e ujqërit e vetmuar

Vetëm në periudhën shtator-dhjetor 2014, sipas Institutit Brookings, mbështetësit e ISIS kanë përdorur 46 000 - 90 000 llogari ndër 307 milionë përdorues, çka dëshmoi një sofistikim strukturor të ISIS-it Mimoza Xharo* Angazhimi i madh ndërkombëtar në luftën kundër shtetit islamik

Lindja e Mesme paqe e lene ne pritje
  • 2016-01-02

Lindja e Mesme paqe e lene ne pritje

Transmetuar me 02012016 - 0746 Viti ne Lindjen e Mesme perfundon me dhune Izraelitet pohojne se vendi i tyre me gjithe kritikat eshte i suksesshem Palestinezet ankohen per udheheqjen e tyre te dobet dhe per represionin izraelitbr br Nga Daniella Cheslowbr

Suret e Kuranit dhe Masakrat e ISIS
  • 2015-12-01

Suret e Kuranit dhe Masakrat e ISIS

"Por ata që besojnë, pasuesit e Moisiut, pasuesit e Krishtit, Sabejtë, ata që besojnë në Zotin dhe në Ditën e Fundit dhe bëjnë të mira, do të kenë shpërblimin e tyre pranë Perëndisë dhe nuk duhet të ndruhen për asgjë e nuk do të kenë asnjë arsye për t'u trishtuar."- KURANI S