Rezultate te kerkimit per termin: +Institutit +Nacional

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.438Z

Topalli në Shkup, polemika: Fjalimi, nacional-romantik

Topalli e Gruevski dje në Shkup Akademikët maqedonas, kundër fakteve historike të kryeparlamentares. Fjalimi i kryetares së Parlamentit shqiptar, Jozefina Topalli, në Kuvendin e Maqedonisë ka nxitur debate të reja në vendin fqinj, ku Instituti Maqedonas i Historisë i ka cilësuar faktet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.743Z

Haxhinasto-Benjaminin: IND-ja rol për reformën zgjedhore

Zv.kryeministri dhe njëherësh ministri i jashtëm Edmond Haxhinasto është takuar sot me drejtorin për Europën e Institutit Nacional Demokratik në SHBA Robert Benjamin.   Në fjalën e tij ministri Haxhinasto ka vlerësuar rolin e NDI-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.045Z

Kosovë, ndërkombëtarët indiferent ndaj zgjedhjeve

KQZ ka nisur jo zyrtarisht negociatat me drejtues të Komisionit Evropian, Parlamentit Evropian dhe Këshillit të Evropës.  Ndërkohë, vetëm organizatat jo qeveritare kanë nisur punën për vëzhgimin e procesit zgjedhor. Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, Instituti Nacional

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.044Z

Kosove, nderkombetaret te painteresuar per zgjedhjet

Ende nuk dihet se kush nga institucionet nderkombetare do te vezhgoje procesin zgjedhor ne Kosove. Zyrtaret e KQZ-se bejne te ditur se deri tani asnje institucion nderkombetar nuk ka kerkuar akreditim ne KQZ ne menyre qe t’i jepet e drejta per te vezhguar zgjedhjet e 15 nentorit. J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.500Z

Rreth Prevallës të përbashkuar

Debatet e ashpra në Parlamentin e Kosovës mes përfaqësueseve të pozitës dhe opozitës duket të jenë vetëm inskenime. 60 kilometra larg sallës së parlamentit, politikanë nga të gjitha partitë bashkëjetojnë në një fshat të madh. Fshati është ndërtuar në zemër të maleve të Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.633Z

Jahjaga-Wollack: NDI do të përkrahë Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, u takua sot në Vilnius të Lituanisë me drejtorin e Institutit Nacional Demokratik, Kenneth Wollack.   Presidentja Jahjaga falënderoi Wollack-un për kontributin e madh që Instituti Nacional Demo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.177Z

Kosova e Bullgaria së bashku për të forcuar sistemin e drejtësisë

Instituti Gjyqësor i Kosovës dhe ai i Bullgarisë kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi, përmes të cilit synohet forcimi i bashkëpunimit në sistemin e drejtësisë në mes të dy vendeve. Drejtori i Institutit Gjyqësor të Kosovës, Lavdim Krasniqi tha se me nënshkrimin e këtij m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama