Rezultate te kerkimit per termin: +Integrim

Meta: total 1000 / total_found 26280 / time 0.011 / keyword[0] integrim / docs[0] 26280 / hits[0] 36842 /
Reforma zgjedhore, Fleckenstein: Realizohet edhe me opozitën e re
  • 2019-04-10

Reforma zgjedhore, Fleckenstein: Realizohet edhe me opozitën e re

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka deklaruar sot se ishte i kënaqur që edhe Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer ishte në një linjë me qëndrimin e shprehur më herë nga Bashkimi Europian. I pranishëm në mbledhjen e Këshillit Kombët

No Pic available
  • 2019-04-07

Ja sa shkon në muaj paga e një deputeti, favoret që i kanë bërë vetes ligjvënësit shqiptarë

Paga e një deputeti të Parlamentit shqiptar fillon në 156 mijë lekë në muaj pa llogaritur përfitimet e tjera financiare, të cilat u jepen atyre për naftën që konsumojnë, faturat e telefonit, pjesëmarrjet në komisionet parlamentare apo dieta të ndryshme. Nga pasqyra e publikuar nga ve

LSI e bëri Ramën burrë shteti
  • 2019-04-05

LSI e bëri Ramën burrë shteti

Ish-deputetja Nora Malaj e ftuar në emisionin 360 Gradë në RTV Ora deklaroi se LSI e bëri Edi Ramën burrë shteti. Ajo shtoi se Lëvizja Socialiste për Integrim i dha mundësinë që të ishte në pushtet, por ai ua shpërbleu duke i flakur kur nuk i duheshin më. Ne LSI-ja e bëmë zotin Ram

No Pic available
  • 2019-04-02

Lanë mandatet, i kapi kriza. Kush janë 11 deputetët e PD-LSI që duan rrogat?

Dogjën mandatet, por kjo nuk do të thotë se heqin dorë nga benefitet që gëzojnë prej statusit të deputetit. Top Channel ka mësuar se 11 deputetë të opozitës kanë aplikuar pranë Institutit të Sigurimeve Shoqërore për të marrë pagesën shtesë, e cila është sa gjysma e pagës brut

Kriza politike, aleati i Bashës zbulon datën e zgjedhjeve të parakohshme
  • 2019-03-30

Kriza politike, aleati i Bashës zbulon datën e zgjedhjeve të parakohshme

Kriza politike që ka mbërthyer vendin nuk duket të ketë zgjidhje, pasi palët vijojnë ti qëndrojnë me kokëfortësi bindjeve të tyre. Por, sot në një postim në Facebook, aelati i Bashës, Nard Ndoka ka zbardhur tre mundësitë, që sipas tij ekzistojnë për ti dhënë zgjidhje ngërçit

Procedim penal për Gaz Bardhin, organizoi protestën e dhunshme
  • 2019-03-29

Procedim penal për Gaz Bardhin, organizoi protestën e dhunshme

Shtatë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës dhe 28 janë proceduar penalisht në total, pas protestës së djeshme të opozitës para Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme. Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës ka arrestuar 7 persona për veprime të dhunshme m

Edhe Parlament edhe protestë, opozita sërish në shesh
  • 2019-03-28

Edhe Parlament edhe protestë, opozita sërish në shesh

Kuvendi mblidhet sot në seancën e radhës parlamentare, ku pritet të bëhet edhe betimi i tre deputetëve të rinj të opozitës, të cilëve KQZ iu dha mandatin. Ndërkohë për të shtatën herë me radhë, opozita ka thirrur protestë para Parlamentit. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialist