Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimi

Meta: total 1000 / total_found 13568 / time 0.006 / keyword[0] integrimi / docs[0] 13568 / hits[0] 17375 /
No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së
  • 2017-06-23

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së

Zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit do të përcaktojnë marrëdhënien e ardhshme të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Kështu shkruan gazetarja Kerin Hope, në një artikull për Financial Times. Ndërsa citon rastin e një qytetari shqiptar, të cilit i është dashur të përballet me

No Pic available
  • 2017-06-23

SHBA: Vonesat në formimin e Qeverisë nuk janë në interes të Kosovës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shprehur e lumtur me numrin e madh të votuesve në zgjedhjet e 11 qershorit. Megjithatë, ata thonë se është në dorën e qytetarëve të Kosovës që ta zgjedhin se kush duhet të udhëheqë me shtetin. Ishim të lumtur kur pamë se aq shu

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

Meta për tv grek: Rama ka marrëdhënie të vështira me Greqinë
  • 2017-06-17

Meta për tv grek: Rama ka marrëdhënie të vështira me Greqinë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta në një intervistë për televizionin grek Star ka folur për zgjedhjet e 25 qershorit. Ai sqaron arsyet se pse LSI do të dalë forcë e parë politike, pasi sipas tij dy partitë e tjera kanë lodhur shqiptarët. Duke folur për marrëdhëniet me kryeministrin, Ilir

No Pic available
  • 2017-06-16

Meta sqaron për televizionin grek marrëdhëniet e vështira me Ramën

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta në një intervistë për televizionin grek Star ka folur për zgjedhjet e 25 qershorit. Ai sqaron arsyet se pse LSI do të dalë forcë e parë politike, pasi sipas tij dy partitë e tjera kanë lodhur shqiptarët. Duke folur për marrëdhëniet me kryeministrin, Ilir