Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimin +Europian

Meta: total 1000 / total_found 10905 / time 0.009 / keyword[0] integrimin / docs[0] 31965 / hits[0] 42592 / keyword[1] europian / docs[1] 77200 / hits[1] 149925 /
Rama i bindur: Hapen negociatat; Peshqit e mëdhenj po kapen
  • 2019-04-11

Rama i bindur: Hapen negociatat; Peshqit e mëdhenj po kapen

Në fjalën e mbajtur gjatë seancës plenare, kryeministri Edi Rama foli për integrimin e Shqipërinë në Bashkimin Europian. Ai u shpreh i bindur se negociatat do të hapen, duke përmendur edhe reformat e ndërmarra. “Rikonfirmimi i rekomandimit pa kushte për të dytën herë nga KE pë

Lleshaj në Francë: Mbështet integrimin e Shqipërisë
  • 2019-03-27

Lleshaj në Francë: Mbështet integrimin e Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Francë. Lleshaj bën me dije se është takuar me homologun e tij, Christophe Castaner. Përfundova një vizitë shumë të rëndësishme në Francë. Me Ministrin e Brendshëm Christophe Castaner. Bëmë bilancin e marrë

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Kryemadhi: Nuk duam pushtet në tavolinë por dënimin e blerësve të votave
  • 2019-03-12

Kryemadhi: Nuk duam pushtet në tavolinë por dënimin e blerësve të votave

Vendimi  i deputetëve të opozitës ishte një përgjigje pozitive ndaj vendimit që kanë marrë qytetarët shqiptarë,  tha  kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ajo hodhi poshtë pretendimet e kryeministrit, sipas të cilit opozita kërkon pushtet në tavolinë. Vendimi ynë për djegien e

Soreca: Integrimi në rrezik! Qëndrim për të ardhur keq nga opozita
  • 2019-03-08

Soreca: Integrimi në rrezik! Qëndrim për të ardhur keq nga opozita

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka komentuar nga Shkodra situatën politike në vend, duke e konsideruar një rast të paprecedentë djegien në bllok të mandateve parlamentare nga opozita. Ai e cilësoi si një rast të paprecedentë djegien në bllok të mandateve parlamentare nga

No Pic available
  • 2019-03-05

Deputetët e rinj në komisione, rapsodi Ylli Shehu te Siguria Kombëtare

Ditën e sotme u regjistrua protesta e radhës e opozitës së bashkuar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, teksa në Kuvend u betuan 4 tradhtarë të LSI-së, të cilët zëvendësuan deputetët që lanë mandatet. Pasi bënë betimin, deputetët e rinj kanë marrë edhe detyrat e tyre n

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?
  • 2019-02-24

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?

Ambasadori i BE, Soreca theksoi ditët e fundit se “qeveria dhe opozita duhet të angazhohen në një dialog konstruktiv për të kaluar këtë situatë. Çështja është sesi Shqipëria mund të ecë përpara drejt BE”. Deputeti gjerman, Florian Hahn, zëdhënës i grupit parlamentar C