Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimin +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.852Z

Shqiperia, mbeshtetje nga Bashkimi Evropian per integrimin

Shqiperia ka marre mbeshtetjen e vendeve anetare te Bashkimit Evropian, per te cuar perpara reformat ne procesin e integrimit te vendit ne Bashkimin Evropian. Presidenca e BE-se, pasi vleresoi zhvillimin e zgjedhjeve parlamentare te 28 Qershorit, inkurajon Shqiperine qe te permbushe te gjitha kerkes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.342Z

Zv/ministri i Puneve te Jashtme te Greqise per Integrimin Evropian, z. Tassos Giannitsis i shpreh Zv/kryeministres dhe Ministres se Shtetit per Integrimin Evropian, znj. Ermelinda Meksi mbeshtetjen e

Zv/ministri i Puneve te Jashtme te Greqise per Integrimin Evropian, z. Tassos Giannitsis i shpreh Zv/kryeministres dhe Ministres se Shtetit per Integrimin Evropian, znj. Ermelinda Meksi mbeshtetjen e plote te Greqise ne procesin e integrimit evropian te Shqiperise Zv/kryeministrja dhe Ministrja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.722Z

Arvizu: Pakt Kombëtar për Integrimin Evropian të Shqipërisë

29-08-2011 / Gazeta 55 Ambasadori amerikan: Zbulimet e Wikileaks, të pa vend dhe të dëmshme – SHBA mbështet reformat dhe integrimin e Shqipërisë Zv/kryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme z. Edmond Haxhinasto priti sot në takim, ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.687Z

Nishani pret kryeministrin Milanovi: Kroacia do mbështesë Shqipërinë në integrimin evropian

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Kroacisë, Zoran Milanovi, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri. Presidenti Nishani tha se kjo vizitë ka një rëndësi shumëdimensionale, sepse Kroacia është një vend mik, bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.047Z

Lituania përkrah integrimin evropian të Kosovës

Lituania përkrah integrimin evropian të Kosovës. Gjatë takimit me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, ministri i Jashtëm i Lituanisë, Audronius Azubalis, vendi i të cilit kryeson me Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.873Z

Rama vizitë në Britani, Cameron: Mbështetje për integrimin evropian të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë pune në Britani, ku është takuar me homologun e tij, David Cameron. Sipas njoftimit të kryeministrisë, gjatë takimit kryeministri Rama u përqendrua tek e ardhmja evropiane e Shqipërisë dhe theksoi reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.288Z

Pierre Bel : Shqipëria të përshpejtojë integrimin evropian të vendit

TIRANE-Kryetari i Senatit të Francës Pierre Bel ka takuar sot Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta. “Shqipëria duhet të përshpejtojë integrimin evropian të vendit.”- deklaroi Bel gjatë takimit.Kryetari i Senatit të Francës i shprehu urime Kryetarit të Kuvendit Meta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama