Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimit +Europian +Klajda

Meta: total 811 / total_found 811 / time 0.002 / keyword[0] integrimit / docs[0] 46213 / hits[0] 74489 / keyword[1] europian / docs[1] 77200 / hits[1] 149925 / keyword[2] klajda / docs[2] 1744 / hits[2] 2227 /
Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë
  • 2019-03-19

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh në 5 Pyetjet e Babaramos se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza politike. Ajoshtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afa

No Pic available
  • 2018-09-13

Liberalizimi i vizave për Kosovën. Basha e vlerëson, Rama thumbon PE-në

Votimi pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Europian ka nxitur reagimin e politikës në Tiranë, me kryeministrin Edi Rama dhe kryeopozitarin Lulzim Basha që kanë përshëndetur këtë hap pozitiv. Basha ishte i pari që përdori Twitterin për të uruar qytetarët e Kosovë

Rekomandimi i KE, LSI: Ti shërbejë qeverisë për tu zgjuar, e meritojnë shqiptarët
  • 2018-04-17

Rekomandimi i KE, LSI: Ti shërbejë qeverisë për tu zgjuar, e meritojnë shqiptarët

Nga Brukseli, Shqipërisë iu njohën sot meritat dhe iu dha e drejta e një gëzimi legjitim nga Komisioni Europian, nën shoqërinë e lajmit për dorëzimin e një rekomandimi pozitiv tek shtetet anëtare për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Qeveria e pa si kurorëzim të reformave shte

Rezoluta e OKB, Gjosha: Të rishikohet vota. Bushati: Votuam si BE-ja
  • 2018-02-08

Rezoluta e OKB, Gjosha: Të rishikohet vota. Bushati: Votuam si BE-ja

Ministri i Jashtem Ditmir Bushati, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku pritet te votohet deputeti i PDIU, Shpetim Idrizit, ne postin e zv/kryetarit te Kuvendit./r/n/r/nForeign Minister Ditmir Bushati, speaks during a parliamentary session. Ish-ministrja e Integrimit Europian, deputetja e LS

Gjosha-Bushati, replika për mos-integrimin e vendit
  • 2017-08-28

Gjosha-Bushati, replika për mos-integrimin e vendit

Ish-ministrja e Integrimit. Klajda Gjosha në një reagim në Facebook, është shprehur se mbeti e befasur nga fakti se Kryeministri nuk foli për prioritetin madhor të Shqipërisë, që është Integrimi Europian i vendit. Mendova se sot qeveria e re do të niste me prioritetin madhor të Shqipë

No Pic available
  • 2017-08-27

Gjosha: Integrimi nuk është më prioritet? Ministria do atashohet

Ministrja e Integrimit në ikje, Klajda Gjosha thotë se mendonte që qeveria do ta niste punën me prioritet madhor integrimin dhe jo ta çonte këtë dikaster në një cep të qeverisë. Gjosha: Mendova se sot qeveria e re do te niste me prioritetin madhor te Shqiperise dhe shqiptareve qe eshte in

Ligji për importin e mbetjeve, ministrja e LSI-së i kthehet Ramës: Mos u fshih pas BE-së!
  • 2017-07-03

Ligji për importin e mbetjeve, ministrja e LSI-së i kthehet Ramës: Mos u fshih pas BE-së!

TIRANË- Ministrja në detyrë e Integrimit Europian, Klajda Gjosha ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me industrinë e riciklimit dhe importin e mbetjeve, i cili tha se është vetëm miratimi i legjislacionit të BE-së. Gjosha që vjen nga LSI, e quan këtë nj