Rezultate te kerkimit per termin: +Integrimit +Gjosha

Meta: total 1000 / total_found 1513 / time 0.001 / keyword[0] integrimit / docs[0] 46213 / hits[0] 74489 / keyword[1] gjosha / docs[1] 1933 / hits[1] 5032 /
Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë
  • 2019-03-19

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh në 5 Pyetjet e Babaramos se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza politike. Ajoshtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afa

Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?
  • 2019-02-08

Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali si një nga politikanet e përfshira më fortë nga PS në debatin me ish-kryeministrin Sali Berisha për ngjarjen e Kavajës, ku u përdhunua një 13-vjeçare shkoi sot në familjen e të miturës me të cilën abuzuan seksuali

No Pic available
  • 2018-11-27

Deklarata e Ramës për bashkimin me Kosovën, ish-ministrja: Alarm i madh

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka kritikuar Kryeministrin Rama për deklaratat e tij për një bashkim me Kosovën. Sipas ish-ministres së Integrimit, këto deklarata janë një alarm i madh për të dy shtetet dhe thirrje të tilla nacionalistë trazojnë marrëdhëniet e brishta në rajon. De

No Pic available
  • 2018-09-13

Liberalizimi i vizave për Kosovën. Basha e vlerëson, Rama thumbon PE-në

Votimi pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Parlamentin Europian ka nxitur reagimin e politikës në Tiranë, me kryeministrin Edi Rama dhe kryeopozitarin Lulzim Basha që kanë përshëndetur këtë hap pozitiv. Basha ishte i pari që përdori Twitterin për të uruar qytetarët e Kosovë

Gjosha: Shqipëria, ende peng i çeljes së negociatave
  • 2018-08-21

Gjosha: Shqipëria, ende peng i çeljes së negociatave

Shqipëria vazhdon të mbetet peng i çeljes së negociatave si pasojë e lidhjes së politikës me krimin. Duke folur për të rinjtë e LRI-së në kampingun e Jalës ish ministrja e Integrimit Evropian foli për çështjet e integrimit. Shqipëria vazhdon të mbetet peng i çeljes së negociatave

Rekomandimi i KE, LSI: Ti shërbejë qeverisë për tu zgjuar, e meritojnë shqiptarët
  • 2018-04-17

Rekomandimi i KE, LSI: Ti shërbejë qeverisë për tu zgjuar, e meritojnë shqiptarët

Nga Brukseli, Shqipërisë iu njohën sot meritat dhe iu dha e drejta e një gëzimi legjitim nga Komisioni Europian, nën shoqërinë e lajmit për dorëzimin e një rekomandimi pozitiv tek shtetet anëtare për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Qeveria e pa si kurorëzim të reformave shte

Emigracioni, Gjosha: Shqiptarët të pashpresë, po braktisin vendin
  • 2018-03-16

Emigracioni, Gjosha: Shqiptarët të pashpresë, po braktisin vendin

Ish ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në Facebook ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama për emigracionin, duke e krahasuar Shqipërinë me Kroacinë e Poloninë. Gjosha thotë se përveçse numrit të lartë të azilkërkuesve, tashëm shqiptarët po shkelin dhe afatin 90 dit