Rezultate te kerkimit per termin: +Interes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.369Z

Austriaket dhe gjermanet, interes per koncesionet

Dy kompani austriake dhe gjermane shprehin interes per t’u perfshire ne koncesionet energjetike dhe per Sherbimin e Kontrollit Teknik te Detyrueshem te Automjeteve. Dje, Kryeministri Sali Berisha zhvilloi nje takim me perfaqesues te kompanise austriake “CIh Immobilien und Beteiligung Gmbh”. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.379Z

BQE imponon interes negativ mbi depozitat

Ekonomia Bankat tregtare do të detyrohen të paguajnë 0.1 për qind interes për paratë e tyre Banka Qendrore Europiane vendosi një seri masash që synojnë të stimulojnë ekonominë e eurozonës, përfshirë norma interesi negative për depozitat dhe kredi të lira afatgjata për bankat. Banka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.935Z

Thaci Bisedimet interes shteteror

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se bisedimet me Serbine qe parashikohen nga rezoluta e re e miratuar ne OKB kane interes shteteror. Duke folur ne Kuvendin e Kosoves Thaci ka perjashtuar cdo mundesi per bojkotin e ketyre bisedimeve. Synimi yne eshte bashkepunimi ndersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.350Z

Kredi pa interes, per 50 familje

ELBASAN- Qeveria nderhyn per te lehtesuar situaten e familjeve te pastreha ne Elbasan. Jane 50 familje te strehuara ne shtepite e ish-pronareve, qe do te perfitojne kredi pa interes nga shteti. Enti Kombetar i Banesave i ka derguar shkresen e posacme deges se saj ne Elbasan, sipas te ciles konfirmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.318Z

Meta: Marrëdhëniet Shqipëri-SHBA, me interes strategjik

Gjatë vizitës së tij në SHBA, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka patur një sërë takimesh dy palëshe me zyrtarë amerikanë. Gjatë takimit me kongresmenin Eliot Engel, është vlerësuar roli i Shqipërisë si një faktor paqeje dhe stabiliteti. Shqipëria është partner luajal i SHBA-ve. Jemi me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.246Z

Interes izraelit per investime ne Librazhd

Ambasadori i Izraelit në vendin tonë David Kohen i shoqëruar nga deputeti i PS-së Taulant Balla ka takuar drejtues të pushtetit vendor në rrethin e Librazhdit, ku është njohur nga afër me resurset e mëdha natyrore që ka kjo zonë dhe mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.333Z

Thaci:Takimi ne interes te Serbise

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci deklaroi sot se i qendron fteses drejtuar presidentit te vendit fqinj, Serbise, Boris Tadic per te vizituar Kosoven. ““Eshte ne interes te dy shteteve te ndertojne raporte te fqinjesise se mire, sepse kjo eshte ne sherbim te paqes, bashkepunimit rajonal dhe pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama