Rezultate te kerkimit per termin: +Interesi

Meta: total 1000 / total_found 16395 / time 0.007 / keyword[0] interesi / docs[0] 16395 / hits[0] 21514 /
Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë
  • 2017-06-25

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë

Shqipëria voton në zgjedhje, që nga diplomatët e huaj shihen si gur kilometrik në rrugën e saj drejt BE-së, e këtë frymë reflektojnë edhe shumica e artikujve të shtypit të huaj kushtuar votimeve të kësaj të diele për Parlamentin e ri. Vëmendja dhe interesi ndaj këtyre zgjedhjeve

No Pic available
  • 2017-06-24

Emigrantët në Itali më pak të interesuar për të votuar në Shqipëri

Emigrantët shqiptarë në Itali janë të zhgënjyer nga politika shqiptarë, për këtë arsye interesi i tyre është shumë i pakët për të ardhur në Shqipëri dhe për të shprehur vullnetin e tyre. Gazetarja e Ora News në Romë, Alba Kepi thotë se një arsye tjetër që interesi është i

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali
  • 2017-06-22

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali

Sirenat e Serisë A bien për kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha. Mediat italiane raportojnë se klubi i sapongjitur këtë vit në kategorinë maksimale të futbollit italian, SPAL, është pranë mbylljes së marrëveshjes me Partizanin për transferimin e portierit përtej Adriatikut për shumë

Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit
  • 2017-06-21

Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbylli sot fushatën në Qarkun e Lezhës, duke iu bërë thirrje qytetarëve që të votojnë për Nr 6., sepse kjo forcë politike ka një plan ekonomik të mbështetur nga ekspert e Merkelit.  Më tej në fjalën e tij Basha ka akuzuar kryeministrin Rama

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë
  • 2017-06-20

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë

Deklaratat publike të disa deputetëve se kanë dhënë qindra miliona lekë për aktivitete politike para që nuk janë pasqyruar në raportet periodike të partive politike në KQZ nuk janë hetuar kurrë nga agjencitë ligjzbatuese, të cilat sipas ekspertëve i shmangen qëllimisht këtyre ra

No Pic available
  • 2017-06-20

Nga Armir Shkurti/ Darvinizmi politik shqiptar dhe rreziku i tensioneve të mëdha

Më shumë ngjan me një gosti kanibalësh në fakt ky muaji i fundit, që nga marrëveshja RamaBasha. Peshku i madh iu turr të voglit pa besë e pa mëshirë. Bukur! Shumë u gëzuan. I hoqëm qafe këta që na bezdisnin! festonin militante entuziastë. Tani mbetën në tepsi edhe dy: LSI dhe PDI

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar
  • 2017-06-20

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar

Kolegji Zgjedhor ka nisur procesin për ankesën e LSI-së për numëruesin e dytë, ku relator është gjyqtari Gjin Gjoni. LSI në këtë seancë përfaqësohet nga Ylli Manjani, dhe Ilirjan Muho. Ndërkohë, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Ivi Kaso, Partia Demokratike ka kërkuar të legjitim