Rezultate te kerkimit per termin: +International +Watercolor

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] international / docs[0] 7569 / hits[0] 11568 / keyword[1] watercolor / docs[1] 7 / hits[1] 10 /
Helidon Haliti triumfon në bienalen e Hong Kongut, merr çmimin Mjeshtër i Madh
  • 2016-10-14

Helidon Haliti triumfon në bienalen e Hong Kongut, merr çmimin Mjeshtër i Madh

I njohur për magjinë e tij në teknikën e akuarelit, artisti me famë ndërkombëtare, Helidon Haliti, ka rrëmbyer trofeun e tij të radhës në Hong Kong. Piktori Haliti ishte i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ku u nderuar me titullin Mjeshtër i madh.  Ky çmim ndërkombët

Haliti: Të kthehemi te teknikat e vjetra, po humbet baza e shkollimit
  • 2016-07-14

Haliti: Të kthehemi te teknikat e vjetra, po humbet baza e shkollimit

Piktori Helidon Haliti Ekspozita që do të çelet sot në orën 19.00 në Muzeun Kombëtar, në fokus të emrit ka Tiranën, por në fakt, shija që do të ekspozohet, vjen nga vende të ndryshme të Shqipërisë. "Taste of Tirana", ka vijuar udhëtimin në Berat, Elbasan, Shkodër, Divjakë e P

Akuareli, 5 ditë Bienale në Tiranë
  • 2015-11-26

Akuareli, 5 ditë Bienale në Tiranë

Përgjatë 5 ditëve, në Tiranë u zhvillua edicioni i parë i "International Watercolor Bienale Tirana 2015", organizuar nga shoqata "VIZart". Plot 170 artistë nga 55 vende të ndryshme të botës, që nga Gana, Maruitis, Indonezi, Filipine, Japoni, Kina, Indi, Ekuador e Peru, Singapor, Siri, Ir

VIZart International Watercolor  Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani
  • 2015-11-25

VIZart International Watercolor Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH-Klajdi Musabelliu/ - "VIZart International Watercolor", Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit dhe Bienalja e parë, e cila pasi solli në Shqipëri mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende të botës që ngjyrosën kryeqytetin dhe mbollën edhe fidanët e parë të këtij

Çelet Bienalja e parë e akuarelit në Muzeun Historik Kombëtar
  • 2015-11-21

Çelet Bienalja e parë e akuarelit në Muzeun Historik Kombëtar

TIRANE, 21 nëntor/ATSH/ -Shoqata artistike VIZart ka organizuar sot "1st International Watercolor Bienale Tirana 2015" ne Muzeun Historik Kombëtar.Workshopet e akuarelit janë të njohura në mbarë botën për kontributin që japin në sensibilizimin e të gjithë brezave të cilat e kanë më t

VIZart International Watercolor, Bienalja e akuarelit që do të ngjyrosë Tiranën
  • 2015-11-13

VIZart International Watercolor, Bienalja e akuarelit që do të ngjyrosë Tiranën

Thuajse të gjithë artistët më të shquar në botë për veprat e akuarelizmit emra si, Mauri Virtanen apo Tarmeno Fernandez Villalban do të vijnë në Tiranë nga vende si Gana, Maruitisi, Indonezia, Filipinet, Japonia , Kina, India, Ecuadori dhe Peruja , Singapori, Siria, Irani, dhe vendet e

No Pic available
  • 2015-11-10

VIZart International Watercolor Bienalja e akuarelit që do të ngjyrosi kryeqytetin

TIRANË, 10 Nëntor / ATSH -Klajdi Musabelliu / - Magjia e artit figurativ, shkencës që merret me zhvillimin historik të arteve pamore si arkitektura, piktura, skulptura, grafika dhe arti aplikativ, do të sjellë në Tiranë në datat 21 dhe 25 nëntor mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende