Rezultate te kerkimit per termin: +International

Total: 7891
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.552Z

Reagon Gallup International

04/06/2005  Meril James, sekretare e Përgjithshme e Gallup international, shprehet: „Në lidhje me komentet e fundit të bëra për sondazhet e opinionit publik të mbajtura në Shqipëri dhe spekulimet rreth agjencive të studimit që i drejtuan ato; duket e arsyeshme të sqarojmë si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.195Z

“Miss Globe International 2009”

Autori i Lajmit: red.Janë 56 nimfa, të cilat do të konkurojnë me bukurinë hyjnore që kanë. “Miss Globe International 2009” vjen përsëri në Shqipëri. 56 bukuroshet nga vende të ndryshme të botës do të garojnë në qytetin e Durrësit për kurorën e më të bukurës. Në edicionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.819Z

Nis aktivitetin Raiffeisen Bank International

12/10/2010Hyn ne regjistrin tregtar Raiffeisen Bank International ka perfunduar procesin e bashkimit duke bere keshtu qe te nise zyrtarisht aktivitetin e biznesit. Sipas nje njoftimi zyrtar te kesaj banke kjo gje eshte bere efektive me hyrjen ne regjistrin tregtar qe do te thote tranzicion i qete p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.193Z

Reagimet per Transparency International

E enjte 01 Dhetor 2011 1804 EDI RAMAKreu i Partise Socialiste Edi Rama reagon per raportin e Transparency International ne twetter duke bere thirrje emergjente per nje Rilindje Shqiptare. Shqiperia pikiate ne renditjen e Transparency International. Vendi me i korruptuar i Evropes. Emerg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.065Z

Transparency International Parti deklaroni shpenzimet

Nje raport publikuar sot nga Transparency International i ben thirrje Shqiperise Kroacise Kosoves Maqedonise e Serbise te garantojne raportime te sakta e te plota mbi te ardhurat dhe shpenzimet e partive politike.Sipas raportit financimit te partive politike ne pese vendet e Europes Juglindore i mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.593Z

Amnesty International kritikon Serbinë

Amnesty International ka kërkuar nga drejtuesit e kryeqytetit serb të mos i zbatojnë planet për dëbimin dhe shkatërrimin e një vendbanimi të romëve. Së paku 300 shtëpi e apartamente në një lagje të pazyrtarizuar, të njohur si Belvil, do të prishen brenda disa ditësh për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.662Z

Amnesty International: Jetimët shqiptarë, pa mbështetje

"Amnesty International" konsideron se një nga problemet më të mëdha ku qeveria shqiptare nuk ka bërë aq sa duhet, është kujdesi për jetimët, kryesisht për studentët. Në Shqipëri, fëmijët qëndrojnë në jetimore deri në moshën 14 vjeç dhe më pas largohen për në konviktet e shko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama