Rezultate te kerkimit per termin: +Inva +Mula +Olimpia

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.497Z

Inva Mula Sfide vetes ne Tirane

Sopranoja Inva Mula i kthehet skenes se Teatrit te Operes me premieren absolute Perrallat e Hoffmanit ku do te interpretoje tri personazhe Olympia Giulieta dhe Antonia. Ajo e konsideron kete interpretim nje sfide ndaj vetes sepse vjen me kete opere me tri akte per here te pare. Ne Tirane nuk mund te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.493Z

Inva Mula ne skene shiten gjithe biletat

Perrallat e Hofmanit sopranoja ne skenen shqiptare Teatri Kombetar i Operes dhe Baletit prezantoi dje projektin Perrallat e Hofmanit qe hap sezonin operistik 2010-2011. Vemendja e gjithe eshte zhvendosur tek Inva Mula e ftuara e nderit protagoniste ne vepren e Zhak Ofenbah. Per here te pare ne kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.118Z

Inva Mula Plotesova endrren ne skenen shqiptare

Sopranoja ka perjetuar shume emocione dhe nostalgji mbremjen e se premtes ne premieren e shfaqjes Perrallat e Hofmanit. Teatri i Operes dhe Baletit ka qene i mbushur plot ndersa protagonistja e mbremjes ka qene Inva Mula. Sopranoja e njohur duket se do te rikthehet shpejt per publikun vetem pas nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.502Z

Inva Mula doren nga Vikena Kamenica shte me e talentuara ne opera

Ashtu si sopranon Inva Mula e kane inkurajuar dhe hapur dyert tenore me emer ne Evrope edhe ajo dje ka bere pothuaj te njejtin gjest. Ndonese vjen ne Tirane duke e quajtur nje rikthim pas 20 vjetesh ne opera ku akoma ka ndier atmosferen sic e ka lene sopranoja ka drejtuar doren nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.493Z

Inva MulaPerrallat e Hoffmanit sfidepersonale

TIRANEuml- Inva Mula sopranoja e njohur shqiptare ka nisur se fundi nje sfide te re per veten pas 20 vitesh shkeputje nga skena ku hodhi hapat e pare te karieres se saj duke vendosur te rikthehet ne skenen e TKOB me operen Perrallat e Hoffmanit. Dhe nuk ka marre persiper vetem interpretimin e nje ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.484Z

Inva Mula rikthehet me perralle

22/09/2010Premiere absolute Eshte nje perralle dhe ajo eshte princesha qe kthehet ne vendlindje. Sezoni i ri artistik ne Teatrin Kombetar te Operes dhe Baletit do te sjelle ne nje rikthim te plote pas 20 vitesh nje nga emrat me te njohur te skenes muzikore sopranon me fame boterore Inva Mula. Perral

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.489Z

Perrallat e Hofmanit rikthen Inva Mulen ne TKOB

Kam vendosur te interpretoj njeheresh tri personazhe tri karaktere qe kerkojne tri zera te ndryshem si Olimpia Xhulieta dhe Antonia. E shoh si nje sfide per vetveten. Nuk mund te mendoja te rikthehesha ne TKOB me nje rol qe e kam interpretuar me pare doja dicka ndryshe u shpreh solistja e njohur gja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama