Rezultate te kerkimit per termin: +Investimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.936Z

Investimet, kthim mbrapa

Qeveria është detyruar t’i shkurtoje investimet publike të parashikuara për këtë vit në nivelin më të ulët që nga viti 2006. Burime nga Ministria e Financave thanë për Top Channel se në javën e parë të korrikut do të paraqitet në kuvend, drafti i rishikuar i b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.143Z

Investimet, për turp

Investimet e huaja në Shqipëri janë vetëm 88 euro për frymë. Deri edhe Serbia apo Bosnja i kane me te larta. Shqipëria renditet e fundit për fluksin e investimeve të huaja e krahasuar me vendet e Evropës Juglindore. Fluksi i investimeve të huaja për vitin 2007 llogarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.326Z

Investimet në rënie

Prej 421 milionë eurosh sa ishin investimet e huaja në vitin 2007, kanë rënë në 265 milionë vitin e kaluar. Trend i njëjtë vazhdon edhe këtë vit. Megjithëkëtë, qeveritarët deklarohen optimistë. Nga Express më 02 shtator 2011 në ora 08:26 Investimet e huaja direkte vitet e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.434Z

Bien investimet private

Biznesi po ul investimet duke paralajmeruar renien e rritjes ekonomike dhe me pak punesim ne te ardhmen. Te dhenat zyrtare te Ministrise se Financave tregojne se investimet private ne ekonomi po bien ne menyre te vazhdueshme dhe me ritme jo te vogla. Sipas te dhenave investimet e biznesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.811Z

FMN Bien investimet

Ritmi i lartë i investimeve ka qenë gjatë dekadës së fundit një nga faktorët kyç që ka përcaktuar rritjen e shpejtë ekonomike të Shqipërisë. Të dhënat zyrtare të Fondit Monetar Ndërkombëtar tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.492Z

Investimet, “Fol”: Mungesë transparence

Pjesëtarë të shoqërisë civile në Kosovë kritikojnë institucionet e shtetit për mungese transparence dhe llogaridhënieje për investimet kapitale në vend. Në një debat të organizuar në Ferizaj nga organizata “Fol&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.495Z

Investimet Fol Mungese transparence

Pjesëtarë të shoqërisë civile në Kosovë kritikojnë institucionet e shtetit për mungese transparence dhe llogaridhënieje për investimet kapitale në vend. Në një debat të organizuar në Ferizaj nga organizata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama