Rezultate te kerkimit per termin: +Investimi

Meta: total 1000 / total_found 9413 / time 0.004 / keyword[0] investimi / docs[0] 9413 / hits[0] 11697 /
Njihuni me familjen e Ben Blushit dhe me pengun e tij: Do të të doja të kisha më shumë fëmijë
  • 2017-06-24

Njihuni me familjen e Ben Blushit dhe me pengun e tij: Do të të doja të kisha më shumë fëmijë

Lideri i njërës prej forcave më të reja politike, Ben Blushi, e ka lënë (të paktën për një pasdite) mënjanë partinë e tij 7-muajshe, për të zbuluar një profil tjetër të vetes jashtë politikës. I ftuar pasditen e sotme në Rudina, Ben Blushi rrëfeu më shumë për eksperienc

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-18

Vlorë, 21 mln euro për rrjetin e ujërave të zeza

Në Vlorë, investimi prej 21 milionë eurosh për përpunimin e ujërave të zeza pritet të përmirësojë cilësinë e plazheve të ndotur por edhe standardet e jetesës në qytet. Projekti pritet të mbarojë në gusht e kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, ndërsa inspektoi punimet e cilësoi

No Pic available
  • 2017-06-16

Tahiri: Mos e çoni votën dëm për LSI-në

Saimir Tahiri ka vijuar sulmet ndaj Lëvizjes Socialiste për Integrim, kur në një takim me banorët e Pezës ai ka kërkuar që mos ta çojnë dëm votën duke votuar për LSI-në, pasi në 25 qershor, sipas Tahirit, Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë në opozitë. Kur vota është in

No Pic available
  • 2017-06-15

Basha: Opozita ka mbështetjen e SHBA dhe Gjermanisë

Pas kthimit nga SHBA, kryetari i opozitës Lulzim Basha ndërmori një tur takimesh elektorale në qarkun e Durrësit. Me banorët e Kënetës, Basha i bëri thirrje atyre që i quan falanga e krimit të heqin dorë nga zgjedhjet , ndërsa tha se si asnjëherë tjetër opozita shqiptare ka mbështet

No Pic available
  • 2017-06-13

Postribë- Investimi pa mirëmbajtje, 360 mln lekë përfundojnë në kosh

Rruga që të çon nga Shkodra drejt Postribës, një investim prej 360 milionë lekësh, është shndërruar në vend grumbullimi të mbeturinave, pasi bashkia nuk e ka pajisur segmentin me kontenierë. Ndriçimi nuk funksionon, ndërsa nuk kanë munguar as aksidentet. Kjo është situata e një in

No Pic available
  • 2017-06-13

Punimet e fundit të segmentit të parë të bulevardit të ri

Më 20 qershor bashkia e Tiranës do të çelë segmentin e parë të bulevardit të ri të Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj shoqëruar nga deputetë të PS-së në Tiranë inspektoi përgatitjet e fundit për hapjen e bulevardit, ndërsa ftoi qytetarët ti bashkohen ceremonisë së madhe. ̶