Rezultate te kerkimit per termin: +Investitori

Meta: total 1000 / total_found 1260 / time 0.000 / keyword[0] investitori / docs[0] 1260 / hits[0] 1566 /
BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n
  • 2019-04-09

BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n

Banka Kombëtare Tregtare është vlerësuar me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019 nga revista amerikane Global Finance* gjatë ceremonisë së 26-të të ndarjes së çmimeve vjetore Bankat më të Mira në Botë, e zhvilluar më 12 Mars 2019. Global Finance ka zgjedhur BKT bazuar n

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën
  • 2019-03-10

Denoncimi/ Ja projekti mafioz, përbindëshi që do të shkatërrojë Korçën

Në qytetin e Korçës pritet që të ndërtohet një TEC, i cili do të prodhojë energji për rajonin juglindor të vendit. Ky është një investim, i cilësuar si strategjik nga qeveria shqiptare, me një kosto 350 mln euro. Bëhet fjalë për një termocentral 500 megavatësh për të ngrohur d

Gjyqtarët në një mendje me Dakon, lejohet ndërtimi në zonën arkeologjike
  • 2019-02-13

Gjyqtarët në një mendje me Dakon, lejohet ndërtimi në zonën arkeologjike

Hapet drita jeshile për ndërtime brenda zonave arkeologjike A dhe B në qytetin e Durrësit. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave më 26 dhjetor të vitit të kaluar, ndërkohë që tashmë ka nisur zbatimi me publikimin e akteve nënligjore. Sipas vendimit të firmosur nga Kryeminist

A PO SHEH EUROPA MË MIRË ME AMBASADORIN E RI?
  • 2018-11-15

A PO SHEH EUROPA MË MIRË ME AMBASADORIN E RI?

Nga Blendi FEVZIU Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion, duke prezantuar një profil të ri të postit që ai drejton. Ndryshe nga 3 vitet e drejtuara nga zonja Vlahutin, Ambasadori i ri, në vetëm 8 javë ka arritur të shohë dhe lexojë gjëra që duket se jan

Shitja e Telekom Albania, ekspertët: Kërcënohet siguria kombëtare
  • 2018-10-01

Shitja e Telekom Albania, ekspertët: Kërcënohet siguria kombëtare

Ekspertët e njohur të ekonomisë e komentojnë si sinjal jo të mirë për ekonominë, largimin e investitorit strategjik Deutsche Telekom nga Shqipëria. Ata thonë se tregu i telefonisë ka edhe elementin e sigurisë kombëtare pasi ka të dhëna të qytetareve. Së fundmi po fliten për shitjen

10 VJET PAS KRIZËS FINANCIARE, KUR DO VIJË TJETRA?
  • 2018-09-17

10 VJET PAS KRIZËS FINANCIARE, KUR DO VIJË TJETRA?

Falimentimi i bankës së madhe amerikane, Lehman shkaktoi krizën më të madhe financiare në botë. 10 vite më pas ekonomia e SHBA rritet, por ekonomistët thonë: Kujdes, shkëlqimi është i rremë Dhjetë vjet kanë kaluar qëkur flluska gjigande e tregut amerikan të pasurive të paluajtshm

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama