Rezultate te kerkimit per termin: +Investitori

Total: 1255
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.684Z

Greqia, investitori më i madh i huaj në Shqipëri. Italia zbret e katërta

Edhe pse ndodhet në një krizë të thellë prej 8 vjetësh, Greqia vazhdon të mbetet investitori më i madh i huaj në ekonominë shqiptare. Të dhënat e fundit zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se në fund të tremujorit të dytë vlera e aseteve që kompanitë greke zotërojnë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.005Z

Europa investitori i pare ne bote

 Europa është investitori i parë në mbarë botën. Nga 22 qytete botërore të marra në studim nga Global Cities Investment Monitor për 2011, rezulton se 18 vende europiane kanë investuar në barë botën. Ajo gjithashtu ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.858Z

Investitori italian tash 7 vjet në përpjekje për të investuar në Kosovë

Në nëntor të vitit të kaluar, investitori italian Fantinel, që është njëri nga blerësit e ndërmarrjes NBI Suhareka, përmes procesit të privatizimit, kishte menduar se pas 7 vjetësh problemet e tij do të përfundonin. Por, ndodhi e kundërta. Ai, përpos problemeve që vazhdon t'i ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.881Z

Berat, investitori italian merr titullin Njeriu i vitit

/>Ka investuar në qytetin e Beratit për hapjen e një biznesi të prodhimit dhe tregtimit të çantave të ambalazhit, biznes i cili do të shndërrohej shumë shpejt në një nga më të rëndësishmit në të qytet, ndërkohë që është vlerësuar nga pushteti vendor me titullin Njeriu i vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.863Z

Arkitekt Saliu, investitori Edi Rama dhe vinçieri Lul Basha

Nga Ben Blushi KQZ kërkon kohë për tu bindur se kush është Elvis Roshi dhe të tjerët megjithëse provat e prokurorisë ishin të qarta. Sipas prokurorisë tre të zgjedhur duhet të lënë mandatet për shkak te dënimeve të mëparshme në Europë! Partitë e vjetra që formojnë KQZ duan t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.022Z

Investitori kushtëzohet me 300 mijë euro haraç

Selatin Balkan duhet të paguajë nga 300 mijë euro në muaj haraç nëse dëshiron të jetojë dhe veprojë në qytetin perëndimor të Kosovës, në Pejë. Investitori nga Turqia, me prejardhje shqiptare, tregon se ka një mua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.596Z

PD: Investitori libanez nxjerr emrin e banditit, Rama hesht e merr në mbrojtje

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha se dhunuesi i biznesmenit që braktisi vendin dhe investimin 450 milionë dollarësh me 1200 vende pune, është lirë, edhe pse Edi Rama e di se kush është ai. Sipas Alibeja, autori i dhunës është Land

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama