Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhinieri +Gjeodet

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] inxhinieri / docs[0] 2090 / hits[0] 3951 / keyword[1] gjeodet / docs[1] 89 / hits[1] 105 /
Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm
  • 2016-10-07

Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm

Bashkia e Vlorës ka hedhur poshtë akuzat e ish kryeminstrit Berisha rreth përcaktimit të kritereve klienteliste në një tender të saj, duke theksuar se bëhet fjalë për një vendim që e ka miratuar vet Berisha në vitin 2008 dhe ku pëcaktohen kriteret që duhet të plotësoj një specia

No Pic available
  • 2014-08-01

Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për vitin e ri akademik 2014-2015, ndërsa vjet ishin 31 mijë kuota. Reduktim të kuotave,

Universitetet, kuotat e  studentëve për çdo degë
  • 2012-06-29

Universitetet, kuotat e studentëve për çdo degë

Në të 11 universitetet e vendit do të pranohen 27.647 studentë. Qeveria miratoi dje vendimin për ciklin e parë të studimeve me kohë të plotë për vitin akademik 2012-2013. Sipas MASH, rreth 70% e maturantëve do të mund të ulen në auditorë. Kuotat e pranimeve në studimet Bachelor në

Pikct e fituesit te fundit me formularin A3 ne baze te degeve.
  • 2011-10-30

Pikct e fituesit te fundit me formularin A3 ne baze te degeve.

UNIVERSITETI I TIRANEumlS 4919.70 Histori 001 4917.80 Gjeografi 002 5066.90 Gjuhe - Letersi 003 5192.60 Biologji 005 4462.40 Fizike 008 4983.50 Informatike 009 5023.60 Kimi 010 5063.70 Kimi Ushqimore 011 4855.00 Kimi Industriale 012 4911.60 Inxhinieri Matematike d 013 5073.20 Teknologji

No Pic available
  • 2011-10-20

Transferimi i studimeve, MASH nxjerr ndarjen e 500 kuotave

Ministria e Arsimit zbardh ndarjen e 500 kuotave për transferime studimesh dhe program të dytë studimi, për ciklin e parë me kohë të plotë në universitetet publike të vendit. Shpërndarja e kuotave është bërë 300 për transferime dhe 200 për programe të dyta studimi. këto kuota jan

Universitetet, 3419 kuotat bosh sipas fakulteteve
  • 2011-09-22

Universitetet, 3419 kuotat bosh sipas fakulteteve

Janë rreth 3419 kuota të paplotësuara në të 11 universitetet e vendit. Atyre u shtohen edhe 1354 vende, te cilat nuk janë  zgjedhur nga maturantet gjatë plotësimit të formularit A2. Në total, shansi i dytë për të nisur një shkollë të lartë, u jepet 4773 studentëve. Për kuotat e p

No Pic available
  • 2011-07-13

Pikët minimale për degën e kërkuar, ja si llogaritet

Gati për llogaritjen e pikëve me të cilat do të konkurrojnë në shkollat e larta.Matura Shtetërore është mbyllur dhe tani nis gara e universiteteve. Fill pas publikimit të notave të lëndëve me zgjedhje, çdo maturant ka në duar 5 komponentët e maturës që i duhen për zbatimin e formu