Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhinieri +Gjeologjike

Meta: total 54 / total_found 54 / time 0.000 / keyword[0] inxhinieri / docs[0] 2025 / hits[0] 3879 / keyword[1] gjeologjike / docs[1] 819 / hits[1] 1095 /
Ishulli i humbur i Atlantidës: A ishte një sajim i Platonit?
  • 2016-07-20

Ishulli i humbur i Atlantidës: A ishte një sajim i Platonit?

Të gjithë kanë dëgjuar për qytetin e humbur të Atlantidës (ose Atlantisit). Platoni është burimi i parë i kësaj legjende. Më 19 korrik 360 para Krishtit, Platoni shkruan dialogjet e tij me Timaeun dhe Kritian. Ai shkroi një libër personazhet e të cilit e përshkruanin Atlantidën si n

INVESTIGIMI/ Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës
  • 2016-06-28

INVESTIGIMI/ Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës

Mbivendosja e lejeve minerare ka prodhuar përplasje midis bandave kriminale për kontrollin e galerive të kromit në Bulqizë, duke shkaktuar një duzinë të vrarësh dhe të plagosurish gjatë dekadës së fundit, ndërkohë që qyteza e vogël e rrethuar nga malet mbetet një nga zonat më t

Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës
  • 2016-06-28

Kromi i përgjakur: Mafia me mbështetje politike kontrollon nëntokën e Bulqizës

Mbivendosja e lejeve minerare ka prodhuar përplasje midis bandave kriminale për kontrollin e galerive të kromit në Bulqizë, duke shkaktuar një duzinë të vrarësh dhe të plagosurish gjatë dekadës së fundit, ndërkohë që qyteza e vogël e rrethuar nga malet mbetet një nga zonat më t

Meta mer pjesë në prezantimin e projektit rrugor që lidh Skraparin me Përmetin
  • 2016-04-27

Meta mer pjesë në prezantimin e projektit rrugor që lidh Skraparin me Përmetin

Kryetari i Kuvendit,  Ilir Meta mori pjesë në prezantimin e projektit rrugor që do të lidhë Skraparin me Përmetin. Në aktivitetin e zhvilluar në Çorovodë morën pjesë Kryetari i Bashkisë së Skraparit, z. Nesim Spahiu, Kryetari i Bashkisë së Kuçovës, z. Selfo Kapllani, Kryetari i

Kryeparlamentari Ilir Meta prezanton projektin rrugor që lidh Skraparin me Përmetin
  • 2016-04-26

Kryeparlamentari Ilir Meta prezanton projektin rrugor që lidh Skraparin me Përmetin

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta mori pjesë në prezantimin e projektit rrugor që do të lidhë Skraparin me Përmetin. Në aktivitetin e zhvilluar në Çorovodë morën pjesë Kryetari i Bashkisë së Skraparit, z. Nesim Spahiu, Kryetari i Bashkisë së Kuçovës, z. Selfo Kapllani, Kryetari i

Rruga e Lumit të Vlorës, hapësirë e re zhvillimi për Vlorën
  • 2016-04-02

Rruga e Lumit të Vlorës, hapësirë e re zhvillimi për Vlorën

Fjala e kryeministrit Edi Rama në dëgjesën publike për prezantimin e projektit për rrugën e Lumit të Vlorës: Përshëndetje të gjithëve! Është në fakt, një dëgjesë e veçantë po të kemi parasysh sesa e ndjeshme është ajo që kemi marrë përsipër, rruga e Lumit të Vlorës, nj

Ditari i Skraparit Theodhosi e Kellezi pakt ne gjyq per pushkatim Ta mbyllim
  • 2014-10-11

Ditari i Skraparit Theodhosi e Kellezi pakt ne gjyq per pushkatim Ta mbyllim

e Premte 10 Tetor 20141315 pm p classwp-caption-text Nuredin Skrapari duke folur per PanoramabrbrFlet Nuredin Skrapari inxhinieri i 8220grupit sabotator te naftes8221  brbrKico Ngjela u denua me 20 vjet vetem pse tha ne gjyq Per keto qe deklarova ne salle ka dijeni Enver Hoxh