Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhinieri +Materiale

Meta: total 191 / total_found 191 / time 0.001 / keyword[0] inxhinieri / docs[0] 2090 / hits[0] 3951 / keyword[1] materiale / docs[1] 34323 / hits[1] 41198 /
Shkodër! A me të vërtetë të duan?
  • 2016-09-06

Shkodër! A me të vërtetë të duan?

BESNIK DIZDARI 1. Kështu pra! Shkodra dje, në mbrëmjen e 31 gushtit 2016, mbas gati 65 vjetëve bëri përurimin e dytë të stadiumit të saj, më parë "Vojo Kushi", sot "Loro Boriçi". Bukur! Dhe papritmas, arkivi im që rigjallërohet. Rigjallërohet duke nxjerrë prej vetes një shkrim me t

Politekniku, zbardhen kuotat në të gjitha ciklet e studimit
  • 2016-07-12

Politekniku, zbardhen kuotat në të gjitha ciklet e studimit

Rriten shanset e pranimit për maturantët që dëshirojnë të bëhen inxhinierë në të ardhmen. Këtë e thotë shkresa që mban firmën e ish- rektorit të Universitetit Politeknik me kuotat maksimale që i janë nisur për miratim Ministrisë së Arsimit. Universiteti Politeknik Sipas dokum

Dënohet i pari i dosjes Beketi, 18 muaj burg inxhinierit
  • 2016-04-16

Dënohet i pari i dosjes Beketi, 18 muaj burg inxhinierit

Sipas vendimit të gjykatës, rezulton se punonjësi i AKBN, bashkë me kolegë të tij kanë paraqitur raporte të falsifikuara për punimet e kryera nga kompanitë e Beketit, që po ndërtonin HEC-in e Kalivaçit. Të dhënat për punimet janë tërësisht fiktive, pasi inxhinierët dhe topograf

Polici-Prokurori, thellohet përplasja për arrestimet
  • 2016-02-22

Polici-Prokurori, thellohet përplasja për arrestimet

Brenda dy javësh, janë shënuar tri raste arrestimesh nga policia, të cilat janë konsideruar të paligjshme nga Prokuroria, që ka urdhëruar lirimin e menjëhershëm të të ndaluarve. Dy ndërtues dhe pesë zyrtarë të ALUIZNI-t, janë arrestuar me iniciativë nga policia, e cila nuk ka marr

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku ka probleme qarkullimi
  • 2016-01-11

Moti i keq, ARRSH: Ja rrugët ku ka probleme qarkullimi

Ministria e Transportit dhe Infrastukturës, ka publikuar pasdite të dhëna lidhur me gjendjen në të cilën ndodhen rrugët në vend, për shkak të kushteve atmosferike, sipas qarqeve. TIRANË Aksi Tiranë-Krrabë (km29)-Elbasan është i kalueshëm normalisht. Akset Tiranë-Trau Dajt-Qafë Mol

Rikthimi i reshjeve, ARRSH jep informacion për gjendjen e rrugëve, problematik aksi Tiranë-Elbasan
  • 2016-01-10

Rikthimi i reshjeve, ARRSH jep informacion për gjendjen e rrugëve, problematik aksi Tiranë-Elbasan

Rikthimi i reshjeve ka rikthyer problemet në qarkullimin e mjeteve në disa nga akset rrugore në vend. Në këtë kuadër, ARRSH ka dhënë informacion të detajuar për gjendjen e të gjitha akseve rrugore, duke u bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të tregojnë kujdes teksa kalojnë në t

No Pic available
  • 2016-01-10

Rinisin reshjet e shiut, ARRSH: Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes. Ja situata e rrugëve

Ashtu siç ishte paralajmëruar, fundjava do të risillte sërish reshje shiu në vend. ARRSH jep informacione në lidhje me gjendjen e rrugëve në vend. Zona më problematike paraqitet qarku i Elbasanit, ku ka vëshirësi qarkullimi në disa akse rrugore. Në aksin Tiranë-Elbasan në zonën e Xib