Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhinieri +Mjedisi

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] inxhinieri / docs[0] 2025 / hits[0] 3879 / keyword[1] mjedisi / docs[1] 4404 / hits[1] 5198 /
Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm
  • 2016-10-07

Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm

Bashkia e Vlorës ka hedhur poshtë akuzat e ish kryeminstrit Berisha rreth përcaktimit të kritereve klienteliste në një tender të saj, duke theksuar se bëhet fjalë për një vendim që e ka miratuar vet Berisha në vitin 2008 dhe ku pëcaktohen kriteret që duhet të plotësoj një specia

Shkodër! A me të vërtetë të duan?
  • 2016-09-06

Shkodër! A me të vërtetë të duan?

BESNIK DIZDARI 1. Kështu pra! Shkodra dje, në mbrëmjen e 31 gushtit 2016, mbas gati 65 vjetëve bëri përurimin e dytë të stadiumit të saj, më parë "Vojo Kushi", sot "Loro Boriçi". Bukur! Dhe papritmas, arkivi im që rigjallërohet. Rigjallërohet duke nxjerrë prej vetes një shkrim me t

Profili i ri i Inxhinierit të Ndërtimit dhe Mjedisit në Universitetin Katolik Zoja e Këshillit të Mirë
  • 2016-07-30

Profili i ri i Inxhinierit të Ndërtimit dhe Mjedisit në Universitetin Katolik Zoja e Këshillit të Mirë

Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë" (UniKat ZKM), pas aktivizimit me sukses të programit të studimit në Arkitekturë - master i shkencave me kohëzgjatje 5-vjeçare, synon të aktivizojë për vitin akademik 2016-2017 programin e studimit bachelor në Inxhinieri Ndërtimi dhe Mj

Dy nxënëse kosovare kthehen me medalje të bronztë nga Amerika
  • 2016-05-05

Dy nxënëse kosovare kthehen me medalje të bronztë nga Amerika

Dy nxënëse të gjimnazit "Hasan Nahi" të Prishtinës, Eliona Aliu - Komuna e Gjilanit dhe Lirindë Kafexholli - Komuna e Malishevës, janë kthyer në Kosovë, me medalje bronzi nga gara në Olimpiadën shkencore I-SWEEEP 2016, e cila u mbajt në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Babai i pilotit Nuk arrita dot ta martoja Donaldi e kishte enderr pilotimin
  • 2016-04-09

Babai i pilotit Nuk arrita dot ta martoja Donaldi e kishte enderr pilotimin

Vesel Hoxha babai i pilotit te rene ne detyre gjate nje stervitjeje rutine ushtarake nuk arriti dot te gezonte dasmen e te birit Mes dhimbje e lotesh ai pret e percjell te aferm e miq qe e ngushellojnebr br Ai ka mbaruar edhe vete Akademine Ushtarake dhe si oficer ne detyre e konsideronte te birin

Pengu i babait të pilotit Hoxha: Nuk e martova dot Donaldin, më 7 gusht kishim dasmën
  • 2016-04-09

Pengu i babait të pilotit Hoxha: Nuk e martova dot Donaldin, më 7 gusht kishim dasmën

Vesel Hoxha, babai i pilotit të rënë në detyrë gjatë një stërvitjeje rutinë ushtarake, nuk arriti dot të gëzonte dasmën e të birit. Mes dhimbje e lotësh, ai pret e përcjell të afërm e miq që e ngushëllojnë. Ai ka mbaruar edhe vetë Akademinë Ushtarake dhe si oficer në detyr

No Pic available
  • 2014-08-01

Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për vitin e ri akademik 2014-2015, ndërsa vjet ishin 31 mijë kuota. Reduktim të kuotave,