Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhinierise

Meta: total 228 / total_found 228 / time 0.000 / keyword[0] inxhinierise / docs[0] 228 / hits[0] 355 /
No Pic available
  • 2017-08-28

Universiteti i Politeknikut publikon listat e fituesve sipas fakulteteve

Universiteti i Politeknikut të Tiranës publikoi online listat e renditura të aplikantëve në programet e studimit 2017- 2017, sipas fakulteteve përkatëse Ky është raundi i parë. Fakulteti i Teknologjisë së Informacionit (FTI) FTI-85-ELN-R1_2017-2018 FTI-86-INF-R1_2017-2018 FTI-87-TLK-R1_

Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm
  • 2016-10-07

Berisha sërish bllof/ Leli: Berisha ka harruar vendimin që ka miratuar. Shtremberohet e vërteta, duke u thënë gjysëm

Bashkia e Vlorës ka hedhur poshtë akuzat e ish kryeminstrit Berisha rreth përcaktimit të kritereve klienteliste në një tender të saj, duke theksuar se bëhet fjalë për një vendim që e ka miratuar vet Berisha në vitin 2008 dhe ku pëcaktohen kriteret që duhet të plotësoj një specia

Instituti Kanadez i Teknologjisë i gjashti në Shqipëri, ja arsyet pse duhet të vini në CIT
  • 2016-08-13

Instituti Kanadez i Teknologjisë i gjashti në Shqipëri, ja arsyet pse duhet të vini në CIT

Canadian Institute of Technology (Instituti kanadez i Teknologjisë) i akredituar është renditet ndër 10 universitetet më të mira në Shqipëri. Përfundimi vjen nga grupi më i madh publik kërkimor në Spanjë, CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas), i cili ka publikuar në f

Arrestimi i profesorit shqiptar
  • 2016-07-29

Arrestimi i profesorit shqiptar

brbrKy eshte Marjus Hoxha i arrestuar ne Turqi me date 24 korrik i akuzuar per lidhje me grushtin e shtetit Familjaret e tij qe prej asaj dite nuk kane informacione se cfare eshte bere me Marjusin Vellai i tij ne nje interviste per Vizion Plus tregon ankthin qe ka perfshire familjen per fatin e Mar

Real-Atletico 110 vite histori
  • 2016-05-26

Real-Atletico 110 vite histori

brbrReal vs Atletico nuk eshte nje derbi i zakonshem Perplasja e madhe madrilne e cila luan aktin e saj te radhes ne San Siro kete te shtune per finale e Champions League eshte gjithnje nje ndeshje qe i kalon pritshmerite e nje derbi brenda nje qyteti Takimet mes Realit dhe Atleticos kane qene gjith

No Pic available
  • 2016-04-21

Mynyr Koni Rektor i UT-së, ja emrat fitues të Dekanëve sipas Fakulteteve

Zgjidhen drejtuesit e rinj të universiteteve publike. Stafet akademike dhe studentët kanë votuar për kandidatët për rektor, dekan, shef departamenti dhe senatet akademike. Në të 12-ta universitetet publike janë zyrtarizuar, rektorët dhe pjesa më e madhe e dekanëve të rinj që do të dre

No Pic available
  • 2016-04-20

Mynyr Koni rektor i UT-së nga votat e pedagogëve

Sot (20 prill) janë zhvilluar zgjedhjet në të gjithë Universitetet e vendi, për drejtuesit e institucioneve të arsimit të lartë publik. Rezultatet nga votat e pedagogëve Universiteti i Tiranës, kandidatet për rektor: -Mynyr Koni 460 vota -Klodeta Dibra 243 vota Universiteti i Artave për