Rezultate te kerkimit per termin: +Irak

Meta: total 1000 / total_found 11191 / time 0.005 / keyword[0] irak / docs[0] 11191 / hits[0] 19033 /
Do ti bashkohej ISIS, arrestohet 21-vjeçari shqiptar në SHBA (EMRI)
  • 2019-04-05

Do ti bashkohej ISIS, arrestohet 21-vjeçari shqiptar në SHBA (EMRI)

Një i ri shqiptar është arrestuar në SHBA, pasi kishte nisur të fliste pro ISIS dhe kishte shprehur dëshirën për tiu bashkuar grupit islamik. Ai madje pretendonte hakmarrje për sulmet e muajit të kaluar në xhamitë e Zelandës së Re Mësohet se Fabjan Alameti, 21 vjecc, u arrestua në nj

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI
  • 2019-03-29

GATI TË NDAJMË ME NATO-N ÇDO PËRGJEGJËSI

Nga Ilir META Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 10 vite më parë përbën një nga ngjarjet më të mëdha në të gjithë historinë e Shqipërisë dhe të kombit shqiptar. Një mirënjohje të veçantë dëshiroj tjua përcjell të gjithë atyre burrave dhe grave, në uniformë që udhëhoqë

Pushtoi 4 shtete si President, habit George W. Bush: Kufijtë duhet të respektohen!
  • 2019-03-19

Pushtoi 4 shtete si President, habit George W. Bush: Kufijtë duhet të respektohen!

Duke peshuar debatin kontradiktor të emigracionit që ka kapluar Amerikën, ish-presidenti George W. Bush sugjeroi që amerikanët të gjejnë një terren të përbashkët për të thyer bllokimin politik. “Kjo fillon me njohjen e një përgjegjësie të thjeshtë në kufi – dhe, në nj

NËSE NUK JEMI VIGJILENTË, ISIS MUND TË RIKTHEHET!
  • 2019-03-18

NËSE NUK JEMI VIGJILENTË, ISIS MUND TË RIKTHEHET!

Nga: Ranier HERMAN Falë misionit të bashkuar të bashkësisë ndërkombëtare, i ashtuquajturi Shteti Islamik” është mundur gati plotësisht, edhe nëse kjo mund të thuhet me një kufizim: të paktën ushtarakisht e përkohësisht. Por nuk duhet t’i jepemi iluzioneve edhe nëse luf

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm
  • 2019-03-13

Ushtarët e ISIS-it duan të kthehen në atdhe por refuzohen: Janë të rrezikshëm

Bosnja po përgatitet të marrë dy prej shtetasve të saj të dyshuar si luftëtarë të Shtetit Islamik në Siri dhe tani janë në paraburgim në një kamp të drejtuar nga kurdët në veri të atij vendi, tha të hënën ministri i sigurisë. Mendohet se qindra njerëz janë larguar nga Evropa p

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!
  • 2019-03-03

Forcat Komando në polici? Deputeti: Rama po vendos juntën ushtarake!

Ardhja e ministrit Sandër Lleshaj në krye të Ministrisë së Brendshme duket se do të sjellë një ndryshim me karakter ushtarak edhe në radhët e policisë. Ditën e sotme, deputeti i LSI, Endrit Braimllari ka publikuar një vendim të qeverisë Rama që i hap rrugën futjes së Forcave Ushtar

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova
  • 2019-02-17

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump u ka kërkuar vendeve evropiane të riatdhesojnë dhe ndjekin penalisht xhihadistët nga vendet e tyre të kapur në Siri. Përndryshe, paralajmëroi ai, Shtetet e Bashkuara mund t’i lirojnë terroristët që ata të “hyjnë lirisht në Evropë”. &