Rezultate te kerkimit per termin: +Iraku

Meta: total 1000 / total_found 3160 / time 0.002 / keyword[0] iraku / docs[0] 3160 / hits[0] 4210 /
Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin
  • 2017-06-21

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin

Popullsia e Shqipërisë, më 1 janar 2017, rezultoi 2.88 milionë, duke shënuar rritje për herë të parë që nga viti 2001. Krahasuar me një vit më parë, popullsia u rrit me 1 mijë banorë. Sipas një analize të INSTAT, më 1 janar 2017, popullsia banuese e Shqipërisë përllogaritet 2.87

No Pic available
  • 2017-06-01

Iraku ndalon përdorimin e burkës në Mosul

Iraku ka ndaluar përdorimin e burkës në Mosul. Ky vendim është marrë prej frikës së sulmeve të Shtetit Islamik. Së fundmi ISIS ka përdorur veshje të tilla për të kryer sulmet që kanë shkaktuar një numër të madh viktimash. Banoret nuk do të lejohet që të mbajmë shaminë e kok

Pakti Rama-Basha u arrit përmes kërcënimesh nga SHBA
  • 2017-05-31

Pakti Rama-Basha u arrit përmes kërcënimesh nga SHBA

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në rubrikën Opinion në studion e lajmeve në News24, tha se ende ka nga ata që duan që Reforma në Drejtësi të mos zbatohet. Megjithatë, sipas Ngjelës, askush nuk do të mund ta frenojë pasi nuk mund ti kundërvihesh një shteti të fuqishëm si SHBA, shkruan

No Pic available
  • 2017-05-26

SHBA, Apeli mban në fuqi bllokimin e ndalimit të udhëtimit

Një gjykatë federale e apelit i dha një tjetër goditje sot urdhërit të rishikuar të Presidentit Donald Trump për ndalimin e udhëtimit nga gjashtë vende me shumicë myslimane, duke mbajtur anën e grupeve që thonë se urdhri vë në shënjestër në mënyrë të paligjshme myslimanët. Gjy

Kapet pëllumbi që transportonte drogë
  • 2017-05-26

Kapet pëllumbi që transportonte drogë

Një pëllumb në Kuwai është kapur me duke transportuar drogë me një cantë të vogël në shpinë. Sipas Al Arabiya, autoritetet e kapën pëllumbin ndërsa po e sillte lëndën narkotike nga Iraku. Në cantën e ngjitur në shpinë, ata zbuluan 178 pilula narkotike. Ata e kanë kapur këtë p

No Pic available
  • 2017-05-25

Samiti i NATO-s, Trump parashikon bisedime të ashpra me aleancën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ndodhet në Bruksel në Samitin e NATO-s, për ato çfarë ekipi i tij përshkruan si bisedime të ashpra mes kreut amerikan dhe aleancës ushtarake. NATO i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Donald Trump për tju bashkuar koalicionit të

CNN: ISIS ngre në Siri një celulë speciale për armët kimike
  • 2017-05-18

CNN: ISIS ngre në Siri një celulë speciale për armët kimike

ISIS është duke ndërtuar një celulë të re për armët kimike, të përbërë nga ekspertë të ardhur nga Iraku dhe Siria. Zbulimi vjen nga shërbimet inteligjente amerikane, sipas asaj që ka raportuar CNN, i cili citon një funksionar ushtarak. Celula, e formuar nga persona që nuk kanë pun