Rezultate te kerkimit per termin: +Irakun

Total: 1950
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.640Z

Ushtria turke bombardon Irakun Verior

Aeroplanet luftarake turq bombarduan objektiva te dyshuara te rebeleve kurde ne Irakun e Veriut ne diten e dyte te ofensives kunder tyre, duke intensifikuar fushaten bombarduese pas vdekjes se 17 ushtareve turq ne nje prite prane kufirit me Irakun. Kryeministri Taip Erdogan dhe ushtria, e cila k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.087Z

Turqia, bomba mbi Irakun Verior

Avionët luftarakë turq kanë marrë nën shënjestër re belët kurdë dhe kanë bombarduar fshatra në brendësi të Irakut Verior, të dielën, duke i marrë jetën një gruaje e duke detyruar qindra persona të tjerë të largohen nga shtëpitë e tyre. Në Ankara, shefi i shtabit të Përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.232Z

FIFA dënon Irakun

Iraku duhet të zhvillojë të gjitha ndeshjet si vendas të fushatës kualifikuese për Kampionatin Botëror 2012 dhe Olimpiadës në Londër, në terren neutral për shkak të frikës rreth sigurisë. Ky njoftim është bër&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.621Z

Flasim pak për Irakun

16/06/2005  Ne kemi paguar tashmë një çmim të madh për Doktrinën Ramsfeld: “Aq trupa sa mjaftojnë për të humbur”. E di që thirrja për më shumë trupa është tashmë gjëja e fundit që çdokush dëshiron të dëgjojë. Por, vetëm sa bëjmë budalla vetveten nëse mendojm�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.454Z

Al Maliki: Terheqja e SHBA, fitore per Irakun

Kryeministri iraken Nuri al Maliki ka deklaruar sot se terheqja e trupave amerikane nga disa zona te vendit brenda ketij muaji eshte nje sinjal pozitiv per Irakun. “Terheqja e marinsave te Shteteve te Bashkuara eshte nje fitore e madhe per Irakun”, ka pohuar Al Maliki. Kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.488Z

OKB, kompenson Kuvajtin për luftën me Irakun

Nju Jork, 29 korrik, NOA Kuvajti është kompensuar për luftën me Irakun, me 650 milion dollarë të tjera, nga OKB-ja. Organizata e Kombeve të Bashkuara vendosi të derdhë sot këtë shumë, që bashkë me kompensimet e mëparshme e çon shumën e përgjithshme të kompensimit për luft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.301Z

SHBA-ja mund të bombardojë Irakun

Në terren, kryengritësit vijojnë të dominojnë fushëbetejën, ndërsa janë armatosur me mjetet e ushtrisë së shpartalluar Shtetet e Bashkuara të Amerikës thanë dje, se mund të nisin sulme ajrore dhe të veprojnë në bashkëpunim me kryearmikun e vet, Iranin, në mbështetje të qeveris�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama