Rezultate te kerkimit per termin: +Irakun

Meta: total 1000 / total_found 1971 / time 0.001 / keyword[0] irakun / docs[0] 1971 / hits[0] 2466 /
Erdogan kërcënon votuesit: Zhbëjmë rezultatin e zgjedhjeve lokale
  • 2019-03-02

Erdogan kërcënon votuesit: Zhbëjmë rezultatin e zgjedhjeve lokale

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan po akuzohet se po sillet si diktator pas kërcënimit për të hequr kryebashkiakët pro-kurdë që zgjidhen në votimet lokale të këtij muaji. Paralajmërimi i Erdoganit vjen ndërsa partia e tij AK përballet me humbje të thella në gjithë vendin. Erdogan,

No Pic available
  • 2019-01-24

Papa Françesku kundër Trump për emigrantët: Frika na bën të çmendur!

Ati i Shenjtë ngriti edhe njëherë shqetësimin se armiqësia ndaj emigrantëve po rritet nga një frikë e paarsyeshme. Ai i ka bërë këto komente teksa ndodhet në Amerikën Qendrore, zonë nga e cila emigrantët po tentojnë të hyjnë në Shtetet e Bashkuara. Një nga gazetarët që ka qen

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh
  • 2019-01-10

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh

Ajatollah-Ruhollah-Khomeini Në Republikën Islamike, Ali Khamenei mbajti gjallë flakën e revolucionit të ndezur nga themeluesi Khomeini. Tani Trump, nëse përpiqet ta shtyjë regjimin, rrezikon të marrë efekt të kundërt: bashkimin e një populli krenar dhe nacionalist. Çfarë ndien në kë

No Pic available
  • 2018-11-10

25 ushtarë turq plagosen aksidentalisht gjatë stërvitjes ushtarake

Zyrtarët turq bënë me dije se 25 ushtarë të saj janë plagosur aksidentalisht gjatë një aksidenti që ndodhi gjatë hedhjes së municioneve të rënda. Aksidenti ndodhi në një bazë në rajonin e Hakkarit, Semdinli, i cili ndodhet pranë kufijve me Iranin dhe Irakun. Në një njoftim zyrta

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi
  • 2018-10-16

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi

Brazili dhe Argjentina do të përballen ndërmjet tyre në një takim miqësor tepër të veçantë, që si rrallëherë do të luhet në Arabinë Saudite. Ka statistika të ndryshme në lidhje me këtë duel, megjithatë sipas të dhënave zyrtare të FIFA-s kjo do të jetë ndeshja e 105 në hist

Sulmi terrorist në Iran, ISIS publikon videon e atentatorëve
  • 2018-09-24

Sulmi terrorist në Iran, ISIS publikon videon e atentatorëve

Mediat e huaja kanë publikuar një video të ISIS-it me atentatorët që njoftojnë se do të godasin gjatë paradës ushtarake të Ahvazit, në jug-perëndim të Iranit, në përvjetorin e konfliktit me Irakun në vitin 1980. Bilanci i atentatit është 29 të vdekur dhe 57 të plagosur. Autoritet

No Pic available
  • 2018-09-12

Forcat e mbështetura nga SHBA sulmojnë ISIS në Siri

Forcat e mbështetura nga Shtetet e Bashkuara kanë nisur fazën finale të fushatës për të larguar militantët e Shtetit Islamik ISIS nga verilindja e Sirisë. Forcat Demokratike Siriane (SDF) kanë nisur një ofensivë kundër militantëve xhihadistë rreth zonën Hajin. Koalicioni ndërkombë