Rezultate te kerkimit per termin: +Irakut

Meta: total 1000 / total_found 4659 / time 0.002 / keyword[0] irakut / docs[0] 4659 / hits[0] 7198 /
Vdes gazetarja franceze teksa raportonte nga Mosuli
  • 2017-06-24

Vdes gazetarja franceze teksa raportonte nga Mosuli

Televizioni francez ka bërë të ditur se ka vdekur gazetarja franceze, Veronique Robert, e cili ishte plagosur në të njëjtën shpërthim mine, që vrau dy kolegë të saj në qytetin irakian, Mosul, gjatë kësaj jave. Robert ishte operuar në Bagdad dhe më pas u nis për trajtim në Francë,

No Pic available
  • 2017-06-23

Familja është vrarë, 1 vjeçari disa ditë pa ngrënë. Momenti i dhimbshëm

Kjo video e dhimbshme tregon momentin kur një fëmijë i uritur është shpëtuar nga një shkollë e bombarduar në Mosul të Irakut. Ai ka mbijetuar për ditë krejt i vetëm.  Ushtarakët irakianë pastrojnë fëmijën 1 vjeçar, nëna e të cilit besohet të jetë vrarë në betejën e vaz

Shteti Islamik shkatërron xhaminë ikonë të Mosulit të ndërtuar në 1172
  • 2017-06-22

Shteti Islamik shkatërron xhaminë ikonë të Mosulit të ndërtuar në 1172

Ministria e Mbrojtjes e Irakut tha se militantët e Shtetit Islamik kanë hedhur në erë xhaminë Grand Al-Nuri në Mosul dhe minaren e saj të veçantë. Xhamia është ndërtuar në vitin 1172. Minarja e saj është njohur si Al-Hadba, ose gungë , pasi ka anuar kah njëra ana, si Kulla e Pizës

Irak, nis ofensiva në qytetin e vjetër të Mosulit
  • 2017-06-18

Irak, nis ofensiva në qytetin e vjetër të Mosulit

Një komandant irakian thotë se trupat e qeverisë po avancojnë në bazën e fundit të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), në Mosul, që është qyteti i dytë më i madh në Irak, pas kryeqytetit, Bagdad. Gjenerali Abdul-Amir Rasheed Yarallah, që i komandon operacionet e ushtrisë në raj

No Pic available
  • 2017-06-10

Gruaja hedh veten në erë, të paktë 30 të vdekur

Një grua vetëvrasëse vrau së paku 31 njerëz dhe plagosi 35 të tjerë në qytetin Musajab të Irakut. Gruaja hodhi veten në erë në një treg në qendër të qytetit, i cili ndodhet rreth 80 kilometra në jug të Bagdadit. Grupi militant Shteti Islamik e mori përgjegjësinë për sulmin. Sht

No Pic available
  • 2017-06-09

Paralajmërimi i zyrtarit të OKB: ISIS i fokusuar për të sulmuar Europën

Grupi i Shtetit Islamik (ISIS) është riorganizuar dhe tani është “më i fokusuar se kurrë” për të sulmuar Europën dhe fusha të tjera jashtë asaj zone konflikti, tha një zyrtar i lartë i OKB-së. “ISIS, pavarësisht presionit të vazhdueshëm ushtarak, vazhdon të rezist

Irak, të paktën 20 të vrarë nga një sulm kamikaz
  • 2017-06-09

Irak, të paktën 20 të vrarë nga një sulm kamikaz

Së paku 20 persona janë vrarë sot dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga sulmi vetëvrasës në qytetin Musajib në Irak, kanë thënë zyrtarë të sigurisë dhe ata mjekësorë. Sulmuesi e ka aktivizuar jelekun me eksploziv në një treg në qendër të këtij qyteti, që ndodhet në jug t