Rezultate te kerkimit per termin: +Iran

Meta: total 1000 / total_found 4161 / time 0.002 / keyword[0] iran / docs[0] 4161 / hits[0] 6195 /
SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit
  • 2019-03-27

SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara të martën vendosën sanksione të reja ndaj një rrjeti prej 25 individësh dhe subjektesh në Iran, Turqi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, të akuzuar për pastrimin e më shumë se një miliard dollarëve dhe eurove të përdorura nga Trupat e Rojes Revolucionare Iraniane dhe

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan
  • 2019-03-22

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është koha që SHBA-ja të njohë sovranitetin e Izraelit në Rrafshnaltën e Golanit. Izraeli e mori nën kontroll këtë territor nga Siria pas luftës së vitit 1967. Siria vazhdimisht ka kërkuar të rikthejë sovranitetin mbi rajonin. P

Presidenti iranian: Mallkoni SHBA-të, Izraelin dhe Arabinë Saudite!
  • 2019-03-19

Presidenti iranian: Mallkoni SHBA-të, Izraelin dhe Arabinë Saudite!

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, kërkoi nga iranianët që “t’i mallkojnë” Shtetet e Bashkuara, Izraelin dhe Arabinë Sadite për gjendjen e rënduar ekonomike në Iran. Rohani ka fituar pushtetin në vitin 2017, duke premtuar rritje ekonomike dhe marrëdhënie më të hapura

10 gjëra që nuk i dini rreth filmit 300 Spartanët
  • 2019-03-14

10 gjëra që nuk i dini rreth filmit 300 Spartanët

Më 9 mars 2007, filmi kult në Betejën e Termopileve ndërmjet grekëve dhe persëve arrin në kinematë amerikane, duke e shndërruar Gerard Butlerin gjysmë të panjohur në një yll të Hollivudit Më 9 mars 2007, doli në SHBA 300 Zack Snyder, një adaptim filmi i romanit grafik poemë nga Fra

Irani dënon me 38 vjet burg dhe 148 goditje ma kamxhik aktivisten
  • 2019-03-12

Irani dënon me 38 vjet burg dhe 148 goditje ma kamxhik aktivisten

Nasrin Sotoudeh, një avokate iraniane dhe aktiviste e të drejtave të njeriut, u dënua me 38 vjet burg dhe 148 goditje me kamxhik nga një gjykatë e Teheranit. Akuzat kundër saj variojnë nga “bashkëpunimi kundër sigurisë kombëtare”, ndaj “propagandës kundër shtetit̶

No Pic available
  • 2019-03-11

Ofendoi sovranin e shtetit, dënohet me 33 vjet burg aktivistja

Aktivistja iraniane për të drejtat e njeriut, Nasrin Sotoudeh, u dënua me shtatë vjet burgim, raportoi media lokale në Iran. Një gjyqtar në Gjykatën Revolucionare të Teheranit i tha agjencisë së lajmeve ISNA se Sotoudeh u dënua me pesë vjet për “komplot kundër sistemit” dh

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)
  • 2019-03-09

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)

Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Video e propozimit publik në qytetin verior Arak, u shpërnda në rrjete sociale, ndërsa çifti u vu në pranga menjëherë pasi djali i vendosi unazën në gisht të dash