Rezultate te kerkimit per termin: +Irani

Total: 6761
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.726Z

Irani pranon marrëveshjen

Irani ka pranuar marrëveshjen për karburantin bërthamor, pas ndërmjetësimit të udhëheqësve të Brazilit dhe Turqisë. Marrëveshja duhet t’i heqë shqetësimet ndërkombëtare rreth ambicieve bërthamore të Iranit. Vendet e Perëndimit druajnë se Irani synon të prodhojë armë bërtha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.748Z

Irani ndalon pasurimin e uraniumit

Fillon zbatimi i marrëveshjes së arritur me fuqitë e mëdha, lehtësohen sanksionet ndaj Teheranit Irani filloi procesin e ndalimit të pasurimit të uraniumit sipas marrëveshjes së arritur me fuqitë ndërkombëtare në këmbim të lehtësimit të sanksioneve, bëri të ditur agjencia ndërkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.287Z

Irani Nuk deshirojme bomben

“Nëse do të dëshironim bombën bërthamore, do të kishim ndërtuar, pavarësisht presionit ndërkombëtar ndaj të cilit Irani nuk gjunjëzohet”. Kjo është deklarata e lideri suprem iranian, Ajatollahut Ali Khamenei

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.595Z

Zbutet Irani

BE diskuton me Teheranin, marrin pjesë edhe SHBA-të Presidenti iranian i linjës së ashpër, Mahmud Ahmedinexhad, i ka cilësuar bisedimet lidhur me programin bërthamor të vendit të tij, që u zhvilluan këtë fundjavë në Gjenevë, si “një hap para”. Komentet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.388Z

Irani, teston një raketë re

Irani ka testuar përseri një raketë të re të tipit tokë-tokë me rreze të shkurtër veprimi. Ministri iranian i mbrojtjes, Ahmed Vahid, ka thënë se raketa me emrin "Pushtim-110" e brezit të tretë, e ka kaluar provën e parë me sukses. Sipas ministrit Vahid, raketa me një efikas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.381Z

Irani SHBA dhe BE optimiste

Një letër e dërguar nga Irani Përfaqësueses së Lartë për politikën e jashtme të BE, Catherine Ashton lë përshtypjen se duhet të rifillojnë bisedimet për çështjen bërthamore. Deklarata është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.879Z

Irani kerkon bisedime

Irani është i gatshëm të rinisë bisedimet me Perëndimin përsa i përket programit të tij bërthamor. Kështu shkruan CNN duke saktësuar se është vënë në zotërim të kopjes së një letre q&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama