Rezultate te kerkimit per termin: +Iranin

Meta: total 1000 / total_found 3841 / time 0.002 / keyword[0] iranin / docs[0] 3841 / hits[0] 5794 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Bota arabe kushtëzon Katarin

Katër shtete arabe i kanë dërguar Katarit një listë prej 13 kërkesash që duhet ti përmbushë, nëse do që ti hiqen sanksionet. Arabia Saudite, Egjipti, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahrejni i kanë kërkuar Katarit, mes tjerash, të mbyllë transmetuesin e tij, Al Jazeera-n, të reduktoj

No Pic available
  • 2017-06-23

Arabia Saudite, vende arabe kërkojnë mbylljen e Al Xhazirës

Arabia Saudite dhe disa shtete të tjera arabe, që kanë ndërprerë lidhjet me Katarin, paraqitën një listë të gjatë me kërkesa, plotësimi i të cilave sipas tyre, do ti jepte fund krizës. Vendet këmbëngulin që fqinji i tyre i Gjirin Persik të mbyllë rrjetin Al Jazeera, të ndërpres

No Pic available
  • 2017-06-23

A po shpërthen një krizë e re midis vendeve arabe dhe Turqisë?

Turqia nuk ka ndërmend të mbyllë bazën e saj ushtarake në Katar, thotë Ankaraja zyrtare. Reagimi vjen ndërkohë që Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini, i kanë paraqitur një listë me 13 kërkesa Katarit për t’i dhënë fund bllokadës, më e rënda

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon
  • 2017-06-23

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon

Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejn kanë paraqitur 13 kërkesa në Katar për t’i dhënë fund bllokadës kufitare dhe për të rivendosur marrëdhëniet midis tyre. Brenda 10 ditëve shteti i Gjirit Persik do ti duhet të mbyllë televizionin ndërkombëtar Al Jaz

No Pic available
  • 2017-06-21

Surpriza e pazakontë në Arabinë Saudite, 31 vjeçari emërohet pasardhës i mbretit

Mbreti Salman i Arabisë Saudite bëri djalin e tij, 31 vjeçar si pasardhës në fron, duke thyer rregullat e Mbretërisë. Arabia Saudite kërkon rimëkëmbje radikale të ekonomisë së saj të varur nga nafta, ndërsa përballet me tensione në rritje me rivalin rajonal të saj, Iranin. Edhe pse

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

Senati amerikan mbështet sanksionet ndaj Rusisë dhe Iranit
  • 2017-06-15

Senati amerikan mbështet sanksionet ndaj Rusisë dhe Iranit

Senati amerikan ka miratur me shumicë votash legjislacionin që përfshin sanksione më të ashpra ndaj Rusisë dhe Iranit, duke e bërë kështu më të vështirë për presidentin amerikan Donald Trump, që të lehtësojë kufizimet ekzistuese pa aprovimin e Kongresit. Ky legjislacion do të dë