Rezultate te kerkimit per termin: +Iranin

Meta: total 1000 / total_found 4064 / time 0.002 / keyword[0] iranin / docs[0] 4064 / hits[0] 6189 /
Irani i shpall organizatë terroriste forcat amerikane në Azinë Perëndimore
  • 2019-04-09

Irani i shpall organizatë terroriste forcat amerikane në Azinë Perëndimore

Këshilli i Lartë i Sigurisë Kombëtare të Iranit i shpalli forcat ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Azinë Perëndimore “organizatë terroriste”. Lajmi u kumtua nga televizioni shtetëror i Iranit dhe agjencia shtetërore e lajmeve Irna, vetëm pak orë pasi Uashingtoni njofto

Presidenti iranian: Mallkoni SHBA-të, Izraelin dhe Arabinë Saudite!
  • 2019-03-19

Presidenti iranian: Mallkoni SHBA-të, Izraelin dhe Arabinë Saudite!

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, kërkoi nga iranianët që “t’i mallkojnë” Shtetet e Bashkuara, Izraelin dhe Arabinë Sadite për gjendjen e rënduar ekonomike në Iran. Rohani ka fituar pushtetin në vitin 2017, duke premtuar rritje ekonomike dhe marrëdhënie më të hapura

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Ish-oficerja e forcës ajrore amerikane akuzohet për spiunazh
  • 2019-02-15

Ish-oficerja e forcës ajrore amerikane akuzohet për spiunazh

Një ish-oficere e kundër-zbulimit e Forcave Ajrore amerikane është akuzuar si spiune e qeverisë iraniane dhe se ka ndihmuar Iranin të vërë nën shënjestër agjentë të tjerë të zbulimit amerikan. 39 vjeçarja Monica Elfriede Witt, u padit nga një juri e madhe federale në Uashington me

Presidenti iranian: SHBA të kërkojë falje, mund të pranojmë pendimin e tyre
  • 2019-02-07

Presidenti iranian: SHBA të kërkojë falje, mund të pranojmë pendimin e tyre

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani tha se vendi i tij është i gatshëm të pranojë pendimin e SHBA-së, nëse Uashingtoni kërkon falje Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës pendohen dhe kërkojnë falje për shkak të intervenimeve të tyre në Iran në të kaluarën, jemi të gatshëm të p

No Pic available
  • 2019-02-01

800 llogari Facebook-u iraniane tentuan të ndikojnë në Shqipëri dhe

“Facebook” njoftoi se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një fushate manipulimi që vepronte në më shumë se 20 vende të botës. Rrjeti më i madh shoqëror në botë tha se ai bashkëpunonte ngus

Irani shënon 40-vjetorin e Revolucionit Islamik
  • 2019-02-01

Irani shënon 40-vjetorin e Revolucionit Islamik

Një vajzë mban fotografinë e themeluesit të Republikës Islamike të Iranit, Ajatollah Ruhollah Khomeini. Teheran, 1 shkurt 2019 Irani po shënon 40-vjetorin e Revolucionit Islamik, i cili ka rrëzuar shahun, duke i dhënë fund sundimit monarkik – 2,500 vjet të vjetër. Më 1 shkurt të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama