Rezultate te kerkimit per termin: +Iranit

Total: 7120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.712Z

Obama përballë Iranit

Nga E. J. Dionne Jr.   Kanë filluar të shtohen sulmet kundër presidentit Barak Obama, për shkak se ka dështuar ti mbështesë sa duhet përkrahësit e kandidatit presidencial në Iran, Mir Hosein Musavi, duke pretenduar se Obama e mban anën e regjimit kundër popullit iranian. Kjo qasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.347Z

Kërcënimet ndaj Iranit

Javën e kaluar, udhëheqësit e Izraelit e kaluan duke folur për Iranin dhe u kërcënuan me aksion të mundshëm ushtarak. Javën e kaluar, udhëheqësit e Izraelit e kaluan duke folur për Iranin dhe u kërcënuan me aksion të mundshëm ushtarak. Shtetet e Bashkuara dhe fuqit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.405Z

"Kërcënimet ndaj Iranit"

Javën e kaluar, udhëheqësit e Izraelit e kaluan duke folur për Iranin dhe u kërcënuan me aksion të mundshëm ushtarak. Shtetet e Bashkuara dhe fuqitë e tjera botërore duhet t'i adresojnë ambiciet bërthamore të Iranit, por me diplomaci më agresive, përfshirë trysni më të mëdha fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.905Z

Hiqen sanksionet ndërkombëtare ndaj Iranit

Botë – Vendi hap një kapitull të ri në marrëdhëniet politiko-ekonomike me botën Bashkimi Europian ka theksuar se i ka tërhequr të gjitha sanksionet ekonomike dhe financiare kundër Iranit, të ndërlidhura me programin atomik Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka vlerësuar se bised

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.937Z

BE ashpërson kursin ndaj Iranit

Në zënkat bërthamore me Iranin, Ministrat e Jashtëm të vendeve të BE-së po angazhohen për sanksione të reja shtesë kundër Teheranit. Befasisht ne kemi rënë dakord për hapa konkretë, njoftoi ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, në kuadër të takimit që u zhvillua në Luks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.524Z

Obama zyrtarizon sanksionet ndaj Iranit

Presidenti Barak Obama ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv që vendos sanksione më të ashpra ndaj Iranit dhe bankës së tij qendrore. Në një deklaratë, e cila pasoi urdhrin, Obama tha se sanksionet ishin të nevojshme për shkak se Banka Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.177Z

Sulmi kunder Iranit

“Unë e besoj, unë vlerësoj se shërbimet sekrete të të gjithë vendeve po shikojnë orën, duke paralajmëruar udhëheqësit se nuk ka mbetur shumë kohë përpara. Nuk jam i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama