Rezultate te kerkimit per termin: +Irlands

Total: 7
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.403Z

Dunne kritikon FIFA-n

Mbrojtsi i Republiks s Irlands, Richard Dunne, ka kritikuar vendimin e FIFA-s q tu dhuroj atyre nj mim t veant pas eliminimit nga Kampionati botror 2010. Irlanda ishte eliminuar pa t drejt nga Franc n play-off, pasi Thierry Henry luajti me dor para se t shrbente pr golin e William Gallasit. Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Ekspertt e OBSH-s n Kosov pr gripin

Me krkesn e institucioneve t Kosovs, disa ekspert t Organizats Botrore t Shndetsis (OBSH), nga Dublini i Irlands, do t nisin nga dita e hn n vendin ton realizimin e nj misioni pr menaxhimin klinik t pandemis s virusit A H1N1. Realizimi i ktij misioni sht mundsuar pas krkess s ministrit t Shndetsis,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Euro 2012, e nisim në Rumani, Franca vitin tjetër

Shqipria do ta nis n Rumani fushatn kualifiuese n Euro 2012. Kjo u vendos n Luksemburg ku u prcaktua dhe kalendari i Kuqezinjve. Rumunt do na presin m 4 shtator t ktij viti dhe po me ta do t mbyllim m 12 tetor t 2011 n Tiran. Luksemburgu dhe Bosnje Hercegovina do t vij m pas t luajn n Shqipri. Tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Kuze i shqetësuar për dëmtimin e Canës

Shqetsimi m i madh i trajnerit Josip Kuzhe pr miqsoren e sotme ndaj Irlands s Veriut sht dmtimi i Lorik Cans. Kapiteni Sandrlendit ka prishur planet e Kuzhes pr rreshtimin e fomacionit fillestar. Trajneri do t vendos vetm sot pr 11-shin e minuts s par. N rast se Cana nuk do t jet i gatshm, dika q pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.208Z

"Playboy i trojeve" në Teatrin e Metropolit

Komedia “Playboy i trojeve tona" i autorit irlandez John Millington Synge, sht premiera e re q do t el dyert e Teatrit t Metropolit, me nj tjetr sall teatrale, e quajtur Bodrum. Nj komedi satirike e tragjike njhersh, q zhvillohet n fshatin e vogel Flaherti t Irlands s viteve 1900, natyrsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

FIFA refuzon Irlandn

sht e pamundur q Irlanda t marr pjes n Botrorin 2010 si skuadra e 33-t. Kt e ka thn sekretari gjeneral i FIFA-s, Jerome Valcke, duke ia shuar shpresat prfundimisht Federats irlandeze, e cila kishte krkuar q FIFA t bj prjashtim dhe ta fut Irlandn n Kampionat botror. Irlandezt u eliminuan nga ndeshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Irlandë, kryeministri vetëpezullohet nga puna pas tradhëtisë së të shoqes

Nj tjetr kapitull celet n skandalin e pazakont t kryeministrit t Ulsterit Peter Robinson. Vet ai deklaron vetpezullimin nga puna  pr 6 jav pas publikimit t tradhtis s t shoqes. "Veprova sic ma krkonte etika dhe  sht mjaft e dhimbshme n kt moment  traume t madhe personale q m duhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama