Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Boletini

Total: 998
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.779Z

Gazmend Boletini: Isa Boletini rivarroset në Boletin

Gazmend Boletini, përfaqësuesi i familjes Boletini, ka ritheksuar se heroi kombëtar Isa Boletini do të varroset në Boletin. Megjithatë, ai nuk bëri të ditur nëse ai ka marr pëlqimin e Qeverisë së Kosovës pas takimit me kryeministrin Isa Mustafa. "Ne e informuam kryeministrin Mustafa pse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.960Z

Isa Boletini rivarroset me 16 janar

Ceremonia e rivarrimit të eshtrave të Isa Boletinit, është vendosur që të bëhet më 16 janar të vitit të ardhshëm. Ky vendim është marrë sot, gjatë një takimi që ka pasur ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, me Këshillin Organizativ për rivarrimin eshtrave të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.143Z

Isa Boletini rikthehet në Isniq!

Gjatë rrugëtimit të tij nëpër vendbanimet e Kosovës, drejt Kullës së tij në Boletin, Isa Boletini është ndalur edhe në Isniq. Ky vendbanim është I lidhur ngushtë me emrin e patriotit Isa Boletini për shumë arsye. So

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.152Z

Isa Boletini qëndroi në Prekaz të Adem Jasharit

Eshtrat e heroit kombëtar Isa Boletini pas Vlorës, Prizrenit dhe Isniqit, kanë qëndruar në Prekaz, të kulla e Adem Jasharit, ku shumë qytetarë në mënyrë të organizuar dhe individuale kanë bërë homazhe, një ditë para se ai të rivarroset në fshatin e tij të lindjes në Boletin të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.368Z

Isa Boletini, pishtari i bashkimit kombëtar

01-09-2012 / Nga Frank Shkreli "Unë jam mirë kur asht mirë Shqipnia" Në këtë 100-vjetor të pavarësisë së Shqipërisë, kujtojmë njërin prej protagonistëve kryesorë të një Shqipërie të pavarur, at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.939Z

Isa Boletini ende pa varr

Heroi kombetar Isa Boletini i kthehet Mitrovicës në bronz. Shtatorja e heroit do të zbulohet më datë 24 nëntor. Por ajo që ende nuk dihet është se kur do ta ketë një varr Isa Boletini. Burime zyrtare të institucioneve qendrore t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.152Z

Haliti: Isa Boletini, frymëzim i gjeneratave të tëra shqiptare

Të flasësh për një figurë të tillë të kombit shqiptar si Isa Boletini është nder dhe privilegj i madh, u shpreh në fjalimin e tij deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, në seancën e posaçme për nder të Isa Boletinit, eshtrat e të cilit janë kthyer në vendlindjen e tij, Kosovë. "Jo ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama