Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Mustafa

Meta: total 1000 / total_found 9011 / time 0.006 / keyword[0] isa / docs[0] 12800 / hits[0] 21961 / keyword[1] mustafa / docs[1] 17424 / hits[1] 38688 /
No Pic available
  • 2017-11-05

Kadri Veseli bashkon në Kosovë Ruçin, Spahon dhe Vasilin

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi nis nesër një vizitë dy ditore në Kosovë, me ftesë të homologut Kadri Veseli.  “Gjatë kësaj vizite, Ruçi do të shoqërohet nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste  Taulant Balla, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë

No Pic available
  • 2017-11-03

Thaçi e Haradinaj me vizione të ndryshme rreth Demarkacionit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi beson se në gusht të vitit 2015, ai ka nënshkruar një marrëveshje të drejtë me Malin e Zi për Demarkacionin e kufirit. Andaj, ai pret që Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës pa vonesa ta miratojnë, përkatësisht ratifikojnë këtë Marrëveshje, për tia hap

No Pic available
  • 2017-10-10

Tre gjëra më të rëndësishme për Çairin, se sa premtimet e partive politike

Çairi njihet si pasuri e shqiptarëve në Maqedoni. Nëse jo për diçka tjetër, në Çair ka shumë shqiptarë. Vend i vogël me njerëz shumë. Shumë njerëz me zemra të mëdha dhe të gatshëm të japin gjithçka kur është në pyetje e mira e përgjithshme. Për Çairin ka një garë të nx

Përplasja me Ramën, flet Albin Kurti: Kryeministri reagoi si pasojë e keqinformimit
  • 2017-10-05

Përplasja me Ramën, flet Albin Kurti: Kryeministri reagoi si pasojë e keqinformimit

Ish-kreu i Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar lidhur me përplasjen që pati me Edi Ramën, zhvillimet në Kosovë dhe idenë e vazhdueshme të tij, për bashkimin kombëtar. Në një intervistë për gazetën Tema, Kurti theksoi se deklaratat e Ramës për Kosovën dhe demarkacionin me Malin

No Pic available
  • 2017-10-01

Haradinaj e Mustafa, pozicione të pandryshuara për Demarkacionin

Demarkacioni me Malin e Zi ende mbetet një sfidë serioze për institucionet e vendit. Kryeministri Ramush Haradinaj shpreson se komisioni i ri do ta vlerësojë saktë kufirin midis dy shteteve, derisa thotë se Kosova nuk a votë për versionin aktual.  Ndërsa, kryetari i LDK-së Isa Mustaf

No Pic available
  • 2017-09-18

Nuk dihet kur do ta dërgojë Qeveria demarkacionin në Kuvend

Qeveria e Kosovës ende nuk ka ndonjë qëndrim të prerë nëse do ta dërgojë në Kuvend për ratifikim apo edhe anulim Marrëveshjen me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare. Zyrtarët në Qeverinë e Kosovës, nuk kanë dashur të falsin për këtë çështje, duke thënë se për çësh

No Pic available
  • 2017-09-11

Haradinaj pritet ta marrë sot postin e kryeministrit

Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, pritet që sot në mesditë tia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Kështu të paktën ka paralajmëruar në “Facebook”, këshilltari i Haradinajt dhe kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, i cili ka pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama