Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Mustafa

Total: 8999
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.274Z

Isa Mustafa kryeminister

brbrKonfigurohet gradualisht qeveria e ardhshme e Kosove Isa Mustafa duket se do te jete kryeminister ndersa gazeta Ekspres deklaron se eshte arritur edhe marreveshja per ndarjen e ministrive Isa Mustafa do te jete kryeministri i ri i qeverise me 19 ministri Lajmi eshte bere i ditur nga gazeta ekspr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.491Z

Isa Mustafa duhet të japë dorëheqje

Qëndrimi i mëtutjeshëm i Isa Mustafës në krye të LDK-së e merr në qafë LDK-në. Atë nuk e duan aleatët e Kosovës, as evropianët as amerikanët. Nga Nexhmedin Spahiu   Kur lideri i një partie politike në pushtet humbë zgjedhjet ai jep dorëheqje. Përse do të duhej që Isa Mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.494Z

Kush është Isa Mustafa? Një portret!

Isa Mustafa u lind më 15 maj 1951 në Prapashticë, Komuna e Prishtinës. Shkollimin fillor , atë të mesëm dhe Fakultetin Ekonomik. Ka magjistruar në shkencat organizative - Menaxhmenti Financiar dhe ka doktoruar në ekonomi, në fushën e Lidershipit të bizneseve. Është profesor në Fakulte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.410Z

Isa Mustafa ka nje plan

/ / NgaARMAND SHKULLAKU Isa Mustafa nuk kishte rruge tjeter. Ai duhej ta merrte kreun e LDK-se. Presioni i madh nga shume drejtime dhe nevoja per te pasur nje force serioze qe do te ekuilibronte balancen politike ne Kosove nuk i linte shume zgjedhje kryetarit te Prishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.456Z

Isa Mustafa nuk e reformon LDK

Mustafa po besuaka thellesisht se Ibrahim Rugova paska punuar per nderkombetarizimin e ceshtjes se Kosoves pikerisht ne kohen kur ai ishte Minister per Ekonomi dhe Financa ne Qeverine e Kosoves ne ekzil duhet te tregon pse ia paten rrudhur buxhetin dhe pse paten bere aq perpjekje per tia kufizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.510Z

Isa Mustafa merr zyrtarisht detyren

brbrKryeministri i ri i Kosoves Isa Mustafa merr zyrtarisht detyren Ne oren 14 ne kryeministri mbahet ceremonia e dorezimit te detyres nga ish-kryeministri Hashim Thaci tek kreu i koalicionit te ri PDK-LDK Ne qeverine e Isa Mustafes kryeministri paraprak Hashim Thaci do te jete zevendes i kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.110Z

Isa Mustafa refuzon mandatin e deputetit

Isa Mustafa Prishtine 4 shkurt 2011 NOA- Kryetari i LDK-se Isa Mustafa i cili e kishte fituar mandatin e deputetit ne zgjedhjet e dhjetorit e ka refuzuar ate. Mustafa ka njoftuar Komisioni Qendror te Zgjedhjeve se do te mbaje postin e kryetarit te Komunes ndersa vendin e tij do ta zere kryetari i De

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama