Rezultate te kerkimit per termin: +Isa +Mustafes

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.960Z

Dy kutet matese te Isa Mustafes

Transmetuar me 30082015 - 1638 PUBLICITET Nga Bilall Sherifibr br Sekretar i Nisma per Kosovenbr br Reagimet e Isa Mustafes me rastin e sulmit nga aktivistet e Levizjes Vetevendosje ne pronat e familjes se tij ne Prapashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.166Z

Mirepritet zgjedhja e Isa Mustafes

Lidhja Demokratike e Dardanise dhe iniciativa qytetare LDK-Ibrahim Rugova e shkeputur se fundmi nga LDK mirepresin zgjedhjen e Isa Mustafes kryetar te LDK-se. Ne nje bisede telefonike nenkryetari i Lidhjes Demokratike te Dardanise Lulzim Zeneli tha se eshte fat i mire qe LDK perfundimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.366Z

Tjeter sulm ndaj Isa Mustafes

brbrPolicia e Kosoves parandaloi nje sulm ndaj eskortes se kryeministrit Isa Mustafa mengjesin e kesaj te merkure Dy persona tentuan te ndalonin dhe godisnin automjetin ne levizje te shefit te qeverise Ata mbanin ne duar dy canta letre ku gjendeshin copeza metali qe sherbejne per shfryrjen e gomave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.592Z

Britania refuzon ekstradimin e Mustafes

Gjykata britanike ka refuzuar kerkesen e shtetit shqiptar per ekstradimin e shtetasit Isa Mustafa. Mustafa kerkohej ne Shqiperi nga drejtesia lidhur me nje tentative vrasjeje, por gjykata angleze e konsideroi kete si nje ceshtje politike. “Do te jete shkelje e te drejtave te nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.295Z

Familja RugovakunderIsa Mustafes

PRISHTINEuml- Permes nje komunikate per media Familja Rugova ka sqaruar se deklaratat e Isa Mustafes dhe anetareve te tjere te kryesise se Uke Rugova i eshte bashkangjitur listes zgjedhore te LDK-se nuk qendrojne.Ne nje njoftim per media thuhet se Uke Rugova familja e presidentit Rugova si dhe bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.675Z

Kurti akuza Thacit e Mustafes

brbrKryetari i Levizjes Vetevendosje Albin Kurti gjate mbledhjes se 18-te te Keshillit te Pergjithshem te partise hodhi akuza te renda ndaj rivaleve politike aleateve te qeverise se re Mustafa dhe Thaci Kurti paralajmeroi protesta pasi sipas tij ato kushtezohen nga varferia ekstreme e qytetarevebrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.504Z

Takimi Ldk-Aak-Nisma ne fokus qendron ligjshmeria e zgjedhjes se Mustafes

brbrArgumentat qe blloku opozitar do te paraqese ne seancen e 21 gushtit ne Gjykaten Kushtetuese per ligjshmerine e zgjedhjes se kreut te parlamentit jane ne qender te diskutimeve te takimit te radhes mes krereve te LDK-se Isa Mustafa Ramush Haradinajt te AAK-se dhe Fatmir Limajt te Nismes Takimi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama