Rezultate te kerkimit per termin: +Ishm

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] ishm / docs[0] 41 / hits[0] 63 /
ISHM, sekuestron ariun që mbahej në robëri, pritet të largohet nga Shqipëria
  • 2016-10-14

ISHM, sekuestron ariun që mbahej në robëri, pritet të largohet nga Shqipëria

Një ari 10-muajsh që mbahej në robëri në zonën e Qafë- Krrabës është sekuestruar nga Inspektorati Shtetëror i Mjedisit  gjatë ditës së sotme. Ariu  i quajtur Tedi  është kontrolluar nga veterinerë të huaj të cilët kanë bërë ekzaminimet e nevojshme dhe vaksinimin e ariut. P

Xhelal Mziu: Qeveria e ka bërë Kamzën tabelë qitje, në 3 vjet zero lekë grante
  • 2016-08-25

Xhelal Mziu: Qeveria e ka bërë Kamzën tabelë qitje, në 3 vjet zero lekë grante

Një vit pas marrjes së mandatit në krye të bashkisë së Kamzës, BIRN Albania intervistoi kryetarin e Bashkisë Z.Mziu lidhur me përmbushjen e premtimeve elektorale, bazuar mbi shqetësimet e ngritura nga vetë banorët e kësaj zone. Nga Lindita Çela Mziu, cilat janë tre arritjet/premtim

No Pic available
  • 2016-08-04

ISHM sekuestron arinjtë që shfrytëzoheshin për foto në plazhet e jugut

Në zbatim të kuadrit ligjor për biodiversitetin dhe mbrojtjen e faunës së egër Inspektorati Shtetëror i Mjedisit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka sekuestruar ditën e djeshme dy arinj që mbaheshin në robëri në qytetin e Sarandës.  Arinjtë e vegjël, ngjyrë të murrme me mosh

Agasi: Duhen ndryshime në Kodin Penal
  • 2016-03-06

Agasi: Duhen ndryshime në Kodin Penal

Moratoriumi i Pyjeve Nëntë gjoba në gjashtë qarqe. Së shpejti, monitorim në kohë reale me kamera Shpresa Mezini Pavarësisht Moratoriumit 10-vjeçar të pyjeve, qeveria synon që nevojiten dënime më të ashpra për shkelësit. Për këtë arsye pritet të ketë ndryshime në Kodin Penal. K

Ballist Morina: Kam dalë në pension bashkë me dronin, kjo gjë nuk mund të përsëritet dy herë
  • 2015-10-23

Ballist Morina: Kam dalë në pension bashkë me dronin, kjo gjë nuk mund të përsëritet dy herë

"Rënia e Dronit", një dokumentar që mbledh dhe jep mendimet dhe opinionet e gazetarëve, ministrit të Mirqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, tifozave kuq e zi dhe avokat Spartak Ngjela, Ballist Morina tregon ngjarjen nga ngritja e dronit deri tek arrestimi. Morina:Kam dalë në pen

Pezullohet Kurum, qeveria kërkon largimin e malit me skorje nga Shkumbini
  • 2015-04-10

Pezullohet Kurum, qeveria kërkon largimin e malit me skorje nga Shkumbini

Nga Besar Likmeta Inspektorati Shtetëror i Mjedisit, ISHM, ka pezulluar aktivitetin e kompanisë Turke Kurum International në Elbasan duke akuzuar se ka depozituar dhjetëra mijëra ton skorje në brigjet e lumit Shkumbin në mënyrë të paligjshme. ISHM filloi një proces inspektimi të prodhu

Pako me veshmbathje për personat e Institutit Special në Shtime
  • 2015-02-10

Pako me veshmbathje për personat e Institutit Special në Shtime

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) në bashkëpunim me Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) do të shpërndajnë pako me veshmbathje për rezidentë të Institutit special të Shtimes. Rezidentët e Institutit Special të Shtimes konsiderohen ndër kategoritë më të ndjeshm