Rezultate te kerkimit per termin: +Ish +Stacioni

Meta: total 940 / total_found 940 / time 0.024 / keyword[0] ish / docs[0] 196713 / hits[0] 380973 / keyword[1] stacioni / docs[1] 4870 / hits[1] 6076 /
Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?
  • 2019-04-10

Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Admir Murataj dhe polici nga Fushë-Kruja, Florin Merlika, të cilit i kishte “vjedhur” pamjen e jashtme me maskën prej tullaci që kishte vendosur gjatë grabitjes Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit Nënë Tereza, pas super-grabitjes së 10 milionë

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh
  • 2019-02-20

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh

Teksa grabitja te ish-stacioni i trenit po harrohej, vjen një tjetër goditje edhe më spektakolare. Në datën 3 Dhjetor të vitit 2015, specialist i thesarit në Bankën Credins, njofton eprorët se paratë e grumbulluara kishin arritur limitin e zakonshëm dhe u vendos eksportimi i një sasie dr

Hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri, ja si duket (Foto)
  • 2019-02-04

Hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri, ja si duket (Foto)

Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët Siri Kodra dhe Jordan Misja është funksional për automjetet. Bashkia e Tiranës ka përfunduar segmentin e dytë prej 500 metrash të Bulevardit të Ri, si dhe sheshin e tretë në fund të tij, duke ofrua

Vrasjet zinxhir në familjen e ish-policit Bilali
  • 2019-01-30

Vrasjet zinxhir në familjen e ish-policit Bilali

Një ish-polic i identifikuar si Arben Bilali është ekzekutuar me armë rreth orës 14:40 të ditës së sotme, shumë pranë komisariatit Nr.2 në Tiranë. Fillimisht Bilali ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë, por ka ndërruar jetë në spital. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)
  • 2019-01-11

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)

Bëhet fjalë për një destinacion interesant dhe plot dinamizëm Bangkok është thelbi i Tajlandës dhe është edhe kryeqyteti i saj. Nga një port i vogël tregtar është bërë një nga qytetet më dinamike dhe me ndikim në Azinë Juglindore. Qyteti ka rreth 10 milionë banorë,dhe falë zhv

Shqipëri-Skoci në Loro Boriçi, policia publikon masat
  • 2018-11-16

Shqipëri-Skoci në Loro Boriçi, policia publikon masat

Skocia përballet me një transfertë testuese kundër Shqipërisë, në Ligën e Kombeve, të shtunën në mbrëmje. Shqipëri-Skoci do të luhet në orën 20:45, në stadiumin  Loro Boriçi të Shkodrës. Një ditë para ndeshjes, policia e Shkodrës ka publikuar planin e masave teknike dhe organ