Rezultate te kerkimit per termin: +IshPresidenti

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] ishpresidenti / docs[0] 22 / hits[0] 22 /
Meidani: Unë kryeministër i qeverisë teknike? Qeveria duhet rindërtuar
  • 2016-08-05

Meidani: Unë kryeministër i qeverisë teknike? Qeveria duhet rindërtuar

Ish-presidenti Rexhep Meidani e mohon faktin se ka marrë propozim për Kryeministër i një qeverie teknike, por e sheh të nevojshme një rifreskim të qeverisë, duke lëvizur disa emra dhe duke i dhënë asaj energji të reja. Në një intervistë për gazetën Panorama, Meidani mbështet kë

Dreka me Metën, Rexhep Meidani përflitet si kandidat për kryeministër
  • 2016-08-03

Dreka me Metën, Rexhep Meidani përflitet si kandidat për kryeministër

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka drekuar me ish-presidentin e Republikës, Rexhep Meidani, në shoqërinë e ish-deputetit socialist Koço Kokëdhima. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ish presidenti Rexhep Meidani Ditët e fundit, në korridoret e politikës është folur se ish-presidenti Meidani

Asambleja e NATO-s në Tiranë, debate për ndikimin e Rusisë në Rajon
  • 2016-05-30

Asambleja e NATO-s në Tiranë, debate për ndikimin e Rusisë në Rajon

Për herë të parë në Shqipëri ka çelur dje punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s, e cila në tri ditë do të zhvillojë një sesion të veçantë të pranverës. Mbi 260 parlamentarë të vendeve anëtare dhe partnere të NATO-s u mblodhën dje në Tiranë për të diskutuar rreth sfidav

Çështja Blushi dhe degjenerimi i partive politike
  • 2016-03-05

Çështja Blushi dhe degjenerimi i partive politike

Nga Mark Marku Sa herë ambienti politik, mediatik e publik shqiptar vihet para çështjeve të tilla si ato që ngre deputeti i PS-së, Ben Blushi, ky ambient shfaq një perversitet të paparë. "Ben Blushi e bën gjithë këtë luftë për t'i zënë vendin Ramës", thonë disa. Kërcejnë disa t

Eduard Shevernaxe, varrmihës i Perandorisë Sovjetike
  • 2014-07-10

Eduard Shevernaxe, varrmihës i Perandorisë Sovjetike

Ishpresidenti gjeorgjian ishte dikur edhe ministër i Jashtëm i superfuqisë së kuqe. Por karriera e tij sdo të mbaronte me kaq. Epoka postsovjetike do të ofronte më shumë sfida e vështirësi. Ai u përpoq të luftonte korrupsionin dhe destabilitetin, por pashmangshmërisht u bë dhe vetë pj

Meidani: Ministria e Mbrojtjes ka shkelur Kushtetutën
  • 2014-03-27

Meidani: Ministria e Mbrojtjes ka shkelur Kushtetutën

Ishpresidenti i Republikës, Rexhep Meidani, e quan antikushtetues urdhërin administrativ të Ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, për shkarkimin e përfaqësuesit të Shqipërisë në NATO, kundëradmiral Kristaq Gervenit. Duke reaguar për këtë çështje, në faqen e tij në rrjetin social &

SHPRESA APO INERCI NGA NJË PRESIDENCË BALLKANIKE E BE?
  • 2014-01-17

SHPRESA APO INERCI NGA NJË PRESIDENCË BALLKANIKE E BE?

GERON KAMBERI  Marrja e presidencës së radhës të BE-së nga ana e Greqisë për 6-mujorin e parë të vitit 2014 (gjashtëmujorin e dytë presidencën e merr Italia ), e rikthen atë në krye të saj pas një periudhe më shumë se 10 vjeçare kur e kryesoi atë për herë të fundit në vitin