Rezultate te kerkimit per termin: +Ishmi

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.851Z

Shembje brenda galerise ne Munelle vdes 48-vjecari Sindikata Per ISHMI-in kushtet brenda standarteve Te mbaje pergjegjesi

e Shtune 14 Shkurt 20151757 pm brbrUPDATE Shembja e masivit te dherave ne thellesi te minieres ku ishte duke punuar i ka kushtuar jeten nje minatori 48-vjecar Trupi i pajete i tij u nxorr nga miniera ne mesdite pas nderhyrjes se ekipit te shpetimit sinjalizuar pas shembjes ne mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.863Z

Shpërndahen 700 legalizime, Meta: Ishmi, potencial zhvillimi

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka vlerësuar procesin e legalizimit në këto tre vite të qeverisjes së majtë. Nga Ishmi i Durrësit, ku mori pjesë në shpërndarjen e  lejeve të legalizimit, Meta tha se rezultatet në këtë aspekt janë të pakrahasueshme edhe me 8 vite të marra së bashku.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.276Z

Ishmi i Kodrës, projekt për sit turistik

Përvjetori Përkujtohet në 4-vjetorin e vdekjes, piktori i madh, Ibrahim Kodra “është primitivi i një qytetërimi të ri”, kështu e pat cilësuar Paul Eluard (në gazetën “Unità” të vitit të largët 1946) piktorin shqiptar, Ibrahim Kodrën. Për Pikason e mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.435Z

Ishmi çel sezonin, tiranas e durrsakë në Gjirin e Lalëzit

DURRES - Ishmi çel si asnjëherë më parë sezonin veror. Lidhja e rrugës nacionale me plazhet e Lalëzit e ka bërë tashmë këtë pjesë të bregdetit shqiptar lehtësisht të arritshme. Mijëra vetë, shumica e të cilëve banorë të zonës, durrsakë dhe kryeqytetas kanë hapur siparin turi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.538Z

Kryeministri Berisha nderon kujtimin e piktorit të madh shqiptar, me origjinë nga Ishmi Ibrahim Kodra  

Gjatë vizitës që bëri në komunën e Ishmit, Kryeministri Berisha u ndal dhe vendosi një buqetë me lule, në vendin ku prehet piktori i madh shqiptar, me origjinë nga Ishmi Ibrahim Kodra. Duke e vlerësuar piktorin, si një prej personaliteteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.861Z

Avion mbi Ishëm? Berisha publikon videon: Narkoflota nuk pushon!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në të cilën duket një avion i vogël i cili fluturon ulët. Berisha pretendon se përmes këtij avioni që është filmuar nga kalaja e Prezës do transportohej kanabis. Videoja është filmuar nga një qytetar që ia ka nisur Berishës. As

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.094Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama