Rezultate te kerkimit per termin: +Ishmit

Meta: total 527 / total_found 527 / time 0.000 / keyword[0] ishmit / docs[0] 527 / hits[0] 827 /
A mund ta nxjerrim Kodrën nga kuadri i një tabloje?
  • 2017-06-23

A mund ta nxjerrim Kodrën nga kuadri i një tabloje?

(Apo një pyetje adresuar kuratorëve të artit) Luan Rama Kodra ka vite që ka vdekur. Emri dhe arti i tij bënë histori: nga kodra e Ishmit ku u rrit jetim, pastaj përmes detit dhe bohemia e tij si artist në Itali. Shqipëri-Itali-Europë Përveç disa studimeve të pakta mbi veprën e tij, pad

No Pic available
  • 2017-06-22

13 deklaratat e forta të Ilir Metës për Rilindjen dhe Policinë e Shtetit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka përmbyllur mitingun elektoral në Durrës. Ish-kreu i saj, Ilir Meta pati në shënjestër kryesore Partinë Socialiste, duke e etiketuar atë vazhdimisht si Rilindje, ndërsa hodhi akuza edhe në drejtim të Policisë së Shtetit. Deklaratat e Metës:  -Nu

No Pic available
  • 2017-06-14

Durrës, Bazilika e Gjuricës, objekti arkeologjik ndodhet në braktisje të plotë

Bazilika e Gjuricës në Durrës ka mbetur në harresë të plotë, pasi gërmimet e nisura në mesin e viteve 80 për të nxjerrë nga toka këtë ndërtesë të shekullit të V u ndalën me ndryshimin e sistemit dhe mungesën e fondeve. Studiuesit bëjnë thirrje që Bazilika të merret në konsid

No Pic available
  • 2017-05-16

Inagurohet impianti i pastrimit në grykëderdhjen e lumit Shkumbinit

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka inauguroi sot Impiantin e Pastrimit të grykëderdhjes së lumit Shkumbin, të njohur si një nga grykëderdhjet më problematike në vend. Pasi përfundoi inspektimin e Impiantit Ministri Koka e vlerësoi maksimalisht investimin e kryer në një nga lumenjtë q

No Pic available
  • 2017-05-16

Impianti i pastrimit në grykëderdhjen e Shkumbinit rikthen 40 ha plazh

Mbi 40 hektarë plazh në grykëderdhjen e lumit Shkumbin, të cilat nuk shfrytëzoheshin prej ndotjes së lartë, janë në kushte optimale dhe mund të shfrytëzohen nga pushuesit vendas dhe të huaj përgjatë sezonit turistik veror. Falë një investimi të Ministrisë së Mjedisit në grykëder

Impiant pastrimi në grykëderdhjen e Shkumbinit, Koka: Investim i përkryer
  • 2017-05-16

Impiant pastrimi në grykëderdhjen e Shkumbinit, Koka: Investim i përkryer

Ministri i Mjedisit Lefter Koka inauguroi ditën e sotme Impiantin e Pastrimit të grykëderdhjes së lumit Shkumbin, të njohur si një nga grykëderdhjet më problematike në vend. Pasi përfundoi inspektimin e impiantit ministri Koka e vlerësoi maksimalisht investimin e kryer në një nga lumenj

Basha: Shpresojmë që sot kriza të zgjidhet me dialog
  • 2017-04-25

Basha: Shpresojmë që sot kriza të zgjidhet me dialog

Pjesë e fjalimit të Bashës në ditën e 67-të në çadrën e protestës ishte edhe ajo e negociatave që do të zhvillohet sot me zv.Presidentin e PPE-së, David McAllister. Në ditën e 67 të protestës së opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se negociatat e sotme me eurodeputetët gje