Rezultate te kerkimit per termin: +Ishte

Meta: total 1000 / total_found 437916 / time 0.157 / keyword[0] ishte / docs[0] 437916 / hits[0] 977109 /
Arinjte shpetuan nga shqiptaret Po shqiptaret
  • 2016-10-20

Arinjte shpetuan nga shqiptaret Po shqiptaret

Transmetuar me 20102016 - 0110 Nga Mentor Kikiabr br Pas alarmit qe dha nje media britanike dhe angazhimit te aktivisteve per te drejtat e kafsheve arinjte ne Shqiperi po shpetojne nga skllaveria Arinj te mbyllur neper kafaze restorantesh per te terhequr

Bota e futbollit krenohet me ate qe ka bere Ronaldo VIDEO
  • 2016-10-20

Bota e futbollit krenohet me ate qe ka bere Ronaldo VIDEO

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka dhene nje shembull te mire per opinionin mbare boterorbr br Ai ka takuar ish yllin e Rangers Fernando Ricksen i cili lufton me semundjen nervore ALS Skleroza Amiotrofike Lateralebr br Ai realizoi nje fotografi dhe i beri nje dhurate ndersa ishte i shoqeruar

Denohet me burg te perjetshem shqiptari qe vrau grekun pasi i hyri ne shtepi
  • 2016-10-20

Denohet me burg te perjetshem shqiptari qe vrau grekun pasi i hyri ne shtepi

Transmetuar me 18102016 - 2011 Foto Godina ku ndodhi ngjarjabr br Emigranti shqiptar Dritan Ziu i cili akuzohet se vrau me thike fqinjin grek pasi ky i fundit e sulmoi ate ne shtepi eshte denuar sot nga gjykata ne Rodos me burgim t

Mbahet peng per 6 ore nje burre ne Mallakaster zbulohet motivi
  • 2016-10-20

Mbahet peng per 6 ore nje burre ne Mallakaster zbulohet motivi

Transmetuar me 18102016 - 1159 Mallakaster 18 tetor 2016 NOAal- Nje burre ne Mallakaster eshte mbajtur peng nga nje tjeter ne fabriken e vajit te ulliritbr br Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Bejar ku i dyshuari per pengmarrjen eshte

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten
  • 2016-10-20

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten

Transmetuar me 19102016 - 1515 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per Dhomat e Tregtise Sipas Nishanit ligji bie ndesh me Kushtetuten ne nenin 46 te saj Permes ketij lig

Mbante peng rumunen ne Itali pranga shqiptarit
  • 2016-10-20

Mbante peng rumunen ne Itali pranga shqiptarit

Dy shtetas shqiptare jane arrestuar dhe nje vajze rumune qe mbahej peng prej tyre eshte liruar nga policia italiane ne lokalitetin Muxhelo prane Firencesbr br Sipas raportimeve te mediave italiane vajza 18 vjece mbahej e mbyllur ne nje kasolle prej thuajse tre javesh Ne te njejten banese policia k

Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat
  • 2016-10-20

Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat

Transmetuar me 19102016 - 1330 Tirane 19 tetor 2016 NOAal- Deputeti Ben Blushi i kthen pergjigje Kryeministrit Edi Rama lidhur me deklaraten e bere ne nje interviste televizive kur tha se gjate qeverisjes se tij deputeti i shkeputur