Rezultate te kerkimit per termin: +Ishullin +Lindor

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.778Z

Kili perleshje ne Ishullin Lindor

Te pakten 25 persona kane mbetur te plagosur gjate nje perleshjeje mes forcave te policise dhe banoreve te Ishullit Lindor ne Kili. Deshmitare nga vendi i ngjarjes tregojne se policia qelloi protestuesit me sacme teksa ata u perpoqen te debonin disa banore indigjene nga nje ndertese ku a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.070Z

Greqi, zjarr në ishullin e Samosit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë dje në ishullin grek të Samosit, në Egjeun lindor, ku si pasojë janë evakuar turistët që qëndronin në hotele. Qindra zjarrfikës dhe vullnetarë luftuan gjatë gjithë natës për të shuar flakët, të mbështetur nga avionë dhe heli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.192Z

Përplasen për ishullin e diskutueshëm

Japonia ka kërkuar nga Kina që të mbrojë shtetasit e saj, pasi që mijëra kinezë dolën në protesta kundër Japonisë. Demonstratat e dhunshme në Kinë shpërthyen pasi që një grup prej 10 nacionalistësh japonezë vendosën flamujtë këtij vendi në ishullin Senkaku, pronësia japoneze m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.021Z

Johnny Depp blen ishullin grek

brbrAktori amerikan Johnny Depp bleu nje ishull te pabanuar grek ben te ditur Greek Travel Pages Sipas nje njoftimi kompanise se pronave te paluajtshme Proto Organization aktori bleu ishullin Strongyli ne grupin e ishujve Dhodhekanisi per 42 milione euro Kjo cope toke shtrihet ne lindje te Mesdhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.022Z

Johnny Depp blen ishullin grek Strongjili’

​Aktori i njohur amerikan,Johnny Depp bleu një ishull të pabanuar grek, njoftoi Greek Travel Pages (GTP) Sipas një njoftimi kompanisë së pronave të paluajtshme ”Proto Organization”, aktori bleu ishullin Strongjili’ në grupin e ishujve Dhodh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.135Z

Greqi nje i vdekur nga moti i keq

Nje vale e motit te keq ka perfshire mbare Greqine. Nje person ka humbur jeten ne ishullin Hios si pasoje e permbytjeve te shkaktuara nga reshjet e vazhdueshme te shiut. Organet vendore kane shpallur ne gjithe ishullin gjendjen e jashtezakonshmendersa prej dje ne mbremje e deri me sot S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.053Z

Qipro, rekordhistorik të nxehtinë ishullin turistik

NIKOZI- Meteorologët njoftojnë se ishulli i Qipros ka regjistruar temperaturën rekord prej 46 gradë celcius në kryeqytet. E diela, ishte dita më e nxehtë e regjistruar në ishull që kur kanë filluar matjet e temperaturave, njoftojnë shërbimet meteorologjike të ishullit të Mesdheut Lindo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama