Rezultate te kerkimit per termin: +Ishullin

Meta: total 1000 / total_found 4538 / time 0.002 / keyword[0] ishullin / docs[0] 4538 / hits[0] 5536 /
Panik për trajnerin e Argjentinës, përplaset me biçikletë!
  • 2019-04-09

Panik për trajnerin e Argjentinës, përplaset me biçikletë!

Momente paniku për trajnerin e Argjentinës Lionel Scaloni. Numri 1 i përfaqësueses ka pësuar një aksident në ishullin e Mallorcas në Spanjë në të cilin fillimisht u tha se kishte marrë plagë të rënda. 40-vjeçari ishte duke udhëtuar me biçikletë kur u përplas papritur nga një vet

No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)
  • 2019-03-27

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)

Rërë e bardhë ose rozë, deti bruz dhe smerald: Greqia është një nga destinacionet më të bukura dhe më të panoramike të detit Mesdhe. Greqia është një nga destinacionet më të preferuara të italianëve për të shijuar detin. Këtu janë dhjetë plazhe parajsore, për ata që tashm

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

Protesta në Okinawa kundër bazës ushtarake amerikane
  • 2019-03-18

Protesta në Okinawa kundër bazës ushtarake amerikane

Protesta e banorëve në ishullin Okinawa, në jug-perëndim të arkipelagut japonez, vazhdon kundër lëvizjes së bazës ushtarake amerikane. Gjatë fundjavës rreth 10 mijë njerëz morën pjesë në një demonstratë në kryeqytetin Naha për të kërkuar respekt për dëshirat e banorëve të s

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)
  • 2019-03-11

Xhevahiret nën tokë, zbuloni 10 shpella të mrekullueshme (Video)

Ngjyra fantastike, hapësira magjepsëse, katedrale shkëmbore të ngjyrave më të pazakonta: në mbarë botën midis shumë bukurive të fshehta. Disa janë të ndezura nga ngjyra të gjalla dhe piktoreske, të tjerët janë të zhytura në gjysmë-errësira që i bën ata edhe më të mistershme