Rezultate te kerkimit per termin: +Islamabad

Total: 653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.972Z

Shqipëria, zyrë diplomatike në Islamabad

Shqipëria së shpejti do të ketë zyrën e saj diplomatike në Islamabad. Por qeveria shqiptare kërkon nga Pakistani të njohë pavarësinë e Kosovës. Kryeministri Sali Berisha, gjatë vizitës së tij në Davos, zhvilloi dje një takim me Kryeministrin e Pakistanit, Sied Jusaf Raza Gilani, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.632Z

Kamerun në Islamabad për të sqaruar "keqkuptimet"

Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun ka filluar vizitën një ditore në Islamabad, kur pritet një fillim i ri në raportet me Pakistanin. Kamerun po qëndron në Islamabad nëntë muaj pas vizitës në Indi ku deklaroi se elementë në Pakista

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.026Z

Pakistan,11 të vrarë nga sulmi në Islamabad

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën nga sulmi në një gjykatë të qarkut në Islamabad. Mbi 20 të tjerë raportohet të jenë plagosur, ndërsa zona është rrethuar nga forca të sigurisë. Burimet zyrtare thonë se persona të armatosur kanë sulmuar kompleksin ku ndodhen gjyqtarë dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.765Z

Hillary Clinton mberrin ne Islamabad

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka mbërritur në Islamabad për një vizitë të shkurtër me synim përmirësimin e marrëdhënieve pakistanezo-amerikane të hyra në krizë pas vrasjes së Osama Bin Laden në Abbottab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.945Z

Helm për ambasadat në Islamabad

Letra kërcënuese me pluhur të zi kanë arritur në Ambasadën e Farncës dhe në Komisionet e Larta të Britanisë dhe Australisë në Pakistan. Letrat pretendojnë se kanë pluhur helmues, ndërsa kërcënojnë për sas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.604Z

Protesta në Kabul, Teheran e Islamabad

Qindra afgan protestuan të enjten në Kabul për shkak të publikimit të karikaturave të profetit Muhamed në Francë. Afro 300 njerëz brohoritën parulla “Vdekje Francës” dhe “Vdekje Amerikës” – për shkak të shfaqjes së filmit, që po ashtu nënçmon profetin Muham

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.434Z

Trazira në Islamabad, vijojnë protestat në Pakistan

Islamabad- Mijëra protestues janë mbledhur sërish në kryeqytetin e Pakistanit si pjesë e një tubimi të madh i cili nis nga Lahore drejt Islamabadit. Marshi protestues udhëhiqet nga kreu i opozitës së pakistanit Imran Khan. Kryeopozitari kërkon dorëheqjen e kryeministrit Naëaz Sharif , m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama