Rezultate te kerkimit per termin: +Islamike

Total: 6630
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.637Z

Banka Islamike "mësyn" Shqipërinë

Grupi i Bankës Islamike për Zhvillim pritet të zhvillojë një forum treditor biznesi gjatë ditëve të ardhshme në Tiranë, ku do të diskutohet për oportunitetet që ofron vendi ynë për investimet e huaja. Në konferencë pritet të marrin pjesë një numër i madh kompanish që kanë hyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.978Z

Shqipëria pjesëmarrëse në Lojërat Islamike

Tiranë- Shqipëria do të marrë pjesë në Lojërat e Solidaritetit të Vendeve Islamike. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Stavri Bello, i cili ka qenë i pranishëm në Konferencën Islamike, që u zhvillua pak ditë më parë, ku kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.031Z

Fraksionet islamike bashkojnë forcat

Siri Gjashtë fraksionet më të mëdha me prirje islamiste në Siri shpallën një front të përbashkët dje, duke krijuar aleancën më të madhe të luftëtarëve të opozitës në konfliktin që po mbyll vitin e tretë. Forcat rebele të Sirisë janë përpjekur shumë herë të bashkojnë radh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.864Z

Konferenca islamike, Sejdiu: Kosova edhe anetare

Kosova eshte e interesuar te behet pjese e te gjithe mekanizmave nderkombetare, perfshire ketu edhe Organizaten e  Konferences Islamike. Keshtu deklaroi presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu ne nje konference per media, nje dite pas miratimit te rezolutes per Kosoven nga 57 vendet anet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.639Z

Republika Islamike e Mauritanisë, njeh Kosovën

Vendi i 65-të Pas komunikimeve intensive midis ministrive të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe Republikës Islamike të Mauritanisë dhe takimeve në nivel ministrash të jashtëm të dy vendeve, Republika Islamike e Mauritanisë, më 12 janar ka marrë vendim që ta njohë Kosovën shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.370Z

"Konferenca Islamike te njohe Kosoven"

Rozeta Rapushi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, i kerkoi dje Kryeministrit turk, Taip Erdogan, nderhyrjen e Turqise ne Konferencen Islamike, per t'i ardhur ne ndihme Kosoves dhe zgjidhjen perfundimtare te statusit te saj. Ne diten e dyte te vizites se saj zyrtare ne Turqi, Topalli, duke vlere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.178Z

Frikë nga Konferenca Islamike

Ende pa u definuar statusi i Kosovës, Ekipi i Unitetit tregoi papjekurin politike apo mos dijeni diplomatike. Edhe pse në këto momente historike në të cilin kalon Kosova, duhet të shfrytëzohet çdo rast i takimeve më të larta të organizatave ndërkombëtare në të cilin mund të vihet n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama