Rezultate te kerkimit per termin: +Islamin

Meta: total 1000 / total_found 1970 / time 0.001 / keyword[0] islamin / docs[0] 1970 / hits[0] 2675 /
No Pic available
  • 2019-02-23

Cili do jetë kreu i Komunitetit Mysliman? Në mars zgjedhje për kryetarin e ri, ja kandidatët

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH), më 2 mars do të zgjedhë kryetarin e ri. Kreu aktual Skënder Brucaj do të kandidojë për një mandat të dytë. Agron Hoxha, drejtor i Medias në KMSH, shprehet: Deri tani me sa shikojmë dhe jemi informuar nga komisioni i vlerësimit të kandidaturav

Dikur urrente islamin, befason deputeti holandez: Jam konvertuar në mysliman
  • 2019-02-05

Dikur urrente islamin, befason deputeti holandez: Jam konvertuar në mysliman

Ish-politikani holandez Joram van Klaveren, që ka qenë deputet dhe numri dy i partisë së ekstremit të djathtë Partia e Lirisë (PVV) për një kohë relativisht të gjatë, ka pranuar Islamin duke u konervatuar në mysliman, teksa kohë më parë ka qenë një ndër kundërshtarët më të më

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh
  • 2019-01-10

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh

Ajatollah-Ruhollah-Khomeini Në Republikën Islamike, Ali Khamenei mbajti gjallë flakën e revolucionit të ndezur nga themeluesi Khomeini. Tani Trump, nëse përpiqet ta shtyjë regjimin, rrezikon të marrë efekt të kundërt: bashkimin e një populli krenar dhe nacionalist. Çfarë ndien në kë

No Pic available
  • 2018-10-05

Erdogan: Referendum për ndërprerjen e negociatave me BE-në

Presidenti Rexhep Taip Erdogan deklaroi se shumë shpejt mund të zhvillojë një referendum në lidhje me çështjen e futjes së Turqisë në Bashkimin Europian. Ai deklaroi se është irrituar nga ky proces, duke theksuar se zvarritja e tij është bërë nga paragjykimet kundër myslimanëve. E

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën
  • 2018-09-07

Surroi: UÇK, njësi guerile. Mitet po dëmtojnë Kosovën

Intervistoi Beti Njuma & Alda Bardhyli Ka rëndësi gjithmonë fillimi në jetë. Le ta nisim bisedën nga fëmijëria juaj. Jeni rritur në një ambient ku flitej shqip dhe serbisht, më pas jeni shkolluar në anglisht, shpërngulja e familjes në Meksikë ju  njohu me spanjishten Si ka ndik

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA
  • 2018-08-16

KRIZA E TURQISË KA MËRZITUR KORRUPSIONIN RAMA-BERISHA

Spartak Ngjela Kriza e rëndë financiare e Turqisë ka mërzitur korrupsionin e lartë shtetëror Rama-Berisha. Pritni se ka ende edhe më. Nuk është vetëm Lira Turke që do të bjerë të poshtë, por është dhe vetë Erdogani. Rama po pëson fatin e Ramiz Alisë, por nuk ka një Sali që ta

1 Korriku, dita kundër racizmit ndaj myslimanëve
  • 2018-07-01

1 Korriku, dita kundër racizmit ndaj myslimanëve

Kanë kaluar 9 vjet që farmacistja Marva El-Sherbini nga Drezdeni u vra me 18 thika nga ekstremisti i djathtë, Alexander Wien. Vendngjarja një sallë gjykate në Gjykatën e Landit të Saksonisë. El-Sherbini ishte shtatzënë, edhe fëmija ndërroi jetë. Nina Mühe, përgjegjëse e projektit, C