Rezultate te kerkimit per termin: +Islamistt

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.172Z

Rusia e rrezikuar nga terrorizmi

Kryeministri i Rusis, Vladimir Putin, tha sot se sulmi me bomb kundr nj treni, si pasoj e t cilit kan humbur jetn 26 persona, dshmon se krcnimi ndaj Rusis, nga ana e grupeve militante kryengritse, mbetet edhe m tutje tejet i lart. Putin theksoi se Rusia sht e vendosur q tia thyej shtylln kurrizore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Hebrenjt prkrahin myslimant

Votuesit zviceran kt jav miratuan me shumic absolute t votave krkesn pr t ndaluar ndrtimin e minareve n Zvicr. Kjo mas, pr t ciln u angazhua partia e djatht, Partia Popullore Zvicerane (SVP), u mbshtet nga 57 pr qind e votuesve. Sidoqoft, organizatat hebreje, t cilat kan kuptuar se masat kundr isla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Rezultati i zgjedhjeve u përgjigjet tendencave evropiane

Pas zgjedhjeve parlamentare n Holand, pr her t par pas gati 100 vjetsh liberalt po bhen prsri partia m e fort. Rezultati i zgjedhjeve thellon edhe m shum nj tendenc t zhvillimeve politike n Evrop. Ishte kryesisht kriza ekonomike, jo armiqsia ndaj t huajve, q solli ndryshimin e qeveris n Holand. Zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Turqia, drejt musliman demokracis europiane!

Gjithkush q e ka lexuar Samuel Huntigtonin, do t shihte paksa me dyshim at q ndodhi ca or m par n Ankara. N kryeqytetin e vendosur nga Ataturku, parlamenti i turk zgjodhi n krye t vendit ish - ministrin e jashtm Abdullah Gyl. Zgjedhja e tij i ngjau paksa nj lindjeje t dhimbshme, dhe debateve q prfsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

Pse feja islame dhe Perndimi nuk jan kontradikt

Sipas nj studimi t institutit t Uashingtonit Pew Research Center numri i myslimanve n Europ do t rritet. Megjithat kjo nuk sht arsye pr t ndjellë fantazmn e islamizimit t Perndimit, mendon Loay Mudhoon.   Nga Loay Mudhoon Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm dhe Europa do t bhet m my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.364Z

FEJA ISLAME DHE PERËNDIMI NUK JANË KONTRADIKTË

“Numri i myslimanve n Europ do t rritet dukshm ” dhe “Europa do t bhet m myslimane”. Kshtu ose n mnyr t ngjashme formulohen kryetitujt n shumicn e medieve n Gjermani, q kan raportuar mbi rezultatet e hulumtimit t institutit studimor n SHBA Pew Research Center. Nj katastrof 

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama