Rezultate te kerkimit per termin: +Islamit

Total: 3616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.080Z

Islami kundër islamit

Nga Shahid Javed Burki Trazira ka pushtuar shumicën e botës arabe. Në Siri, një luftë brutale ka marrë tashmë 250,000 jetë njerëzish, ka zhvendosur rreth gjysmën e popullsisë 21 milionë të vendit dhe ka dërguar një milionë refugjatë në azilkërkim në Europë. Në Jemen, fisi H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.384Z

Deklarata e Islamit, reagon Rama:Ndershmëria e opozitës mbetur në dorë të Kaç Islamit!Hajde e djathtë hajde

Pas konferencës për shtyp nga selia e PD-së nga deputeti Kastriot Islami, i cili dënoi mosreagimin e kryeministrit për dhunën ndaj deputetëve, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, kryeministri Rama. Nderi politik virgjëria demokratike ndershmëria intelektuale e opozitës mbetur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.356Z

Nano Perjashtimi i Islamit gabim

Fatos Nano e ka konsideruar si nje gabim perjashtimin e deputetiti Katsriot islami nga grupi parlamentar socialist. Nano tha se ‘une besoj se Partia Socialiste do ta korigjoje nje gabim te tille’. “Besoj se Partia Socialiste do të ketë forca ta korrigjoj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.851Z

Islamit & Co shpërfillje, jo faktorizim

Nga Altin Ketro Dy nga tre ish- deputetët socialistë që tashmë garojnë nën siglën e PD-së, po bëhen çdo ditë e më shumë protagonistë të medias me deklaratat e tyre. Veçanërisht, Kastriot Islami, dukshëm i ka shtuar tonet e akuzave kundrejt kampit opozitar dhe sidom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.179Z

Clinton:SHBA kundër Islamit, perceptim i dhimbshëm

Duke folur në Daka të Bangladeshit, sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka thënë se ndjehet shumë keq kur ballafaqohet me perceptimin se Shtetet e Bashkuara janë kundër Islamit.“Është një perceptim i dhimbshëm dhe më vjen shumë keq që dikush e beson ose e propagandon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.149Z

SHBA shpall organizatë terroriste Armatën e Islamit

Sekretarja amerikane e shtetit ka përcaktuar Armatën e Islamit, si organizatë terroriste sipas nenit 219 të Aktit të Emigracionit dhe Kombësisë. Në njoftimin për mediat, thuhet se Armata e Islamit është një organizatë terroriste me se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.697Z

Radikalizëm islam apo injorancë radikale ndaj Islamit?

Nga Enklid Pelari*   Kohet e fundit po veme re nje fushate intensive (nuk po e quajme kryqezate) ndaj islamizmit dhe islamizmave, por fatkeqesisht jo nga njerez kompetente. Pra, jo sic ndodh ne boten perendimore, ku fjala bie njerez te subvencionuar nga shteti, por jo vetem, stud

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama