Rezultate te kerkimit per termin: +Islandn

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] islandn / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Pse Komisioni Evropian mburr ekonominë shqiptare?

Kto dit u b publik Raporti i Drejtoris s Prgjithshme t shtjeve t Ekonomis dhe Financave t Komisionit Evropian pr vendet e rajonit ballkanik. Sipas ktij raporti, ekonomia shqiptare kanj progres t rndsishm. Kontributi i industris dhe ndrtimit n Prodhimin e Brendshm Bruto ishte 40 pr qind. Kta dy sek

No Pic available
  • 2010-05-09

Eurozonë, plan i jashtëzakonshëm shpëtimi

16 vendet e Eurozons kan miratuar nj plan t jashtzakonshm pr t shptuar euron. T mbledhur n Bruksel, lidert vendosn krijimin e nj mekanizmi q do t ruaj stabilitetin financiar n t gjith bllokun, e n veanti pr ato shtete q jan m t rrezikuara t preken nga kriza greke. Po kshtu, u ra dakord q t merren ma